نشست مشترک معاون فرهنگی دانشگاه و رئیس پژوهشگاه ملی فرهنگ، هنر و ارتباطات
جلسه ای مشترک با حضور دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر سلگی رئیس پژوهشگاه و جمعی از مدیران و معاونان پژوهشی و اجرایی چهارشنبه 10 مهر در محل پژوهشگاه ملی فرهنگ برگزار شد.
در این جلسه دکتر رستمیان ضمن معرفی دانشگاه و با  ارائه آمار دانشجویان شاغل به تحصیل به خصوص دانشجویان خارجی واهمیت اجرای برنامه های فرهنگی برای آنها،  به آسیب های اجتماعی در جامعه مثل مصرف دخانیات و اعتیاد اشاره کرد و با توجه  به نقش مهم فرهنگ سازی و اجرای برنامه هایی در جهت پیشگیری و کاهش این مشکلات همکاری مشترک با پژوهشگاه را مهم و تاثیر گذار دانست.
معاون فرهنگی دانشگاه گفت: 
 انجام برنامه های فرهنگی در دانشگاه با توجه به نقش تاثیر گذار دانشگاه علوم پزشکی در عرصه علمی کشور و حضور اساتید و دانشجویان تراز اول در این محیط میتواند ضمن ارتقا فرهنگی دانشجویان و پرسنل در پیشگیری از معضلات و آسیب ها در جامعه راهگشا باشد.
سپس دکتر مومنی مشاور فرهنگی معاونت با اشاره به وضعیت آسیب های اجتماعی در جامعه و لزوم انجام بیشتر برنامه های فرهنگی در دانشگاه با اشاره به جایگاه مهم پژوهشگاه فرهنگ در کشور و نقش دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه علمی و پژوهشی پیشنهاداتی در خصوص اجرای برنامه های مشترک فرهنگی ارائه کرد.
در ادامه دکتر سلگی رئیس پژوهشگاه با ارائه گزارشی از برنامه ها وپژوهش های انجام شده ضمن معرفی پژوهشگاه به اقدامات و مطالعات انجام شده در عرصه فرهنگ اشاره کرد و افزود:  پژوهشگاه آماده اجرای برنامه های مشترک فرهنگی با دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. وی ادامه داد با همکاری دانشگاه می توان ضمن انجام مطالعات علمی در حوزه فرهنگ برنامه های اثر بخشی را اجرایی نمود و پیوند بین هنر و سلامت را بیشتر برقرار کرد.
 دکتر مطلبی معاون پژوهشی پژوهشگاه ضمن اشاره به ظرفیت بالای این مرکز در حوزه  انتشارات، کتب و مجلات  فرهنگی گفت: پژوهشگاه امادگی انجام برنامه های مشترک از قبیل نقد و بررسی محصولات فرهنگی و انجام مطالعات در خصوص آسیب های اجتماعی و سایر برنامه ها را دارد.
در پایان مقرر شد نشستهای تخصصی مشترک بیشتری در این زمینه برگزار شود و در خصوص چگونگی اجرای برنامه های مشترک فرهنگی بررسی و تصمیم گیری شود.
توضیح اینکه  این پژوهشگاه متشکل از سه پژوهشکده فرهنک، هنر، و ارتباطات می باشد که  در سطح ملی به انجام پژوهش های فرهنگی، شناخت مشکلات و سختی ها و  شناسايی  ظرفيت‌ها و ارائه راهبردها ی مناسب برای حل مشكلات و توسعه این قابليت‌ها در مسير تعالی فرهنگی كشور می پردازد.
خبر: حسین میری


   1398/7/14 16:01     
  
تعداد بازدید :  84

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: