سومین جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه در محل معاونت فرهنگی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، سومین جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه روز سه شنبه 9 مهر 98 در محل معاونت فرهنگی دانشگاه با حضور حداکثری اعضاء ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز برگزار شد.
ابتدا دکتر قربانی با نمایش فیلم کوتاهی وضعیت تجهیزات و ملزومات نماز در اتاق ها و بخش های بیمارستان بهارلو را نشان داد و درخواست کرد تا در صورت امکان تمامی اتاق ها ی بخش ها در بیمارستان های دانشگاه مجهز به کمد نماز و سجاده و تجهیزات نماز شوند.
دکتر باقر زاده مدیر امور فرهنگی دانشگاه نیز ضمن تقدیر از دکتر قربانی پیشنهاد کرد تا در همایش دی ماه اعضاء هیات امناء مساجد و نمازخانه ها از ایشان به عنوان مدرس یکی از کارگاهها استفاده شود.
سپس دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه، همچون گذشته حمایت خود را برای هرگونه پیشرفت سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه نماز دانشگاه را اعلام کرد.
در ادامه حجت الاسلام متوسل رئیس گروه معارف دانشگاه گفت: در صورت کمبود اعتبارات مالی می توان به شکلی آهسته و مداوم بخش ها را تجهیز کرد مثلا اگر نمیتوان یکجا کمد نماز خرید ابتدا با  خرید سجاده برای همه اتاق ها شروع و به مرور زمان دیگر ملزومات خریداری شود.
محمد رضا گنج دانش دانشجوی رشته پزشکی نیز افزود: خوب است تا در انتخاب مدیران  ارشد و ریاست بیمارستانها اهتمام آنها به نماز سنجیده شود که اگر چنین شود مطمئنا  این مسائل نیز از جانب همان ها تامین خواهد شد.
حجت الاسلام سید قریشی رییس دفترنهاد مقام معظم رهبری گفت: تجهیزات نمازونمازخانه باید مثل سایر امور بیمارستان ها و ادارت از جانب مسئولان و مدیران تامین شود و  بلکه در اولویت نیز قرار گیرد و این خوب نیست انها منتظر باشند تا ستاد اقامه نماز نیاز مرتبط با نماز آنان را تامین کند.
در پایان مقرر شد تا دکتر قربانی عضو ستاداقامه نماز وهیات علمی دانشگاه به همراه محمود اشتیاقی کارشناس ستاد اقامه نماز، ردیداری از بخش های مختلف بیمارستان ها داشته تا به کمک آنها تمامی بخش ها و حدالامکان اتاق ها مجهز به ملزومات نماز شوند.
خبر: محمود اشتیاقی
عکس: حسین میری


   1398/7/13 08:51     
  
تعداد بازدید :  101