برگزاری جلسه سلامت معنوی با حضور دکتر چراغی
    به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه " سلامت معنوی" سه شنبه نهم مهرماه 98  ، با حضور دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر برکتی مدیر مولفه های موثر برسلامت دانشگاه، دکتر چراغی عضو هیات علمی و استاد تمام دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایرمدیران و کارشناسان این معاونت در دفتر معاون فرهنگی برگزار شد.
در ابتدا دکتر رستمیان درباره سلامت معنوی و جایگاه سلامت معنوی در فرهنگ صحبت کرد. وی افزود: حدود 950 دانشجوی بین المللی داریم و باید برنامه های فرهنگی بیشتری برای آنها برگزار شود. آن ها به عنوان سفیر می توانند در کشورهای خود، فرهنگ ایرانی را ترویج نمایند و این مهم، ان شاءالله با همکاری معاونت بین المللی محقق خواهد شد.
در ادامه دکتر چراغی درباره تفکر نقادانه صحبت کرد و گفت: در تفکر نقادانه نکته منفی وجود ندارد و در نقد به بزرگ کردن دیگران؛ باید فکر کرد و در اینصورت است که خود ما نیز بزرگ می شویم. اگر هر فردی روزانه خود را نقد کند در پایان روز نتیجه مطلوبی را از خود دریافت خواهد کرد.
در ادامه در خصوص سایت دانشگاه و معاونت فرهنگی بحث و گفتگو شد و با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران جزو 200 دانشگاه برتر دنیا است ارتقاء سایت دانشگاه و مقایسه با سایت دانشگاه های همتراز مفید خواهد بود. با توجه به اینکه ایران در منطقه مدیترانه شرقی واقع شده و تعداد زیادی کشور عرب زبان وجود دارند، بهتر است زبان نوشتاری سایت علاوه بر فارسی و  انگلیسی عربی نیز باشد که مناطق و کشورهای اطراف را پوشش دهد که قابل استفاده برای بیشتر باشد.
در پایان در خصوص سایت معاونت نیز بحث و گفتگو شد و مقرر شد این جلسات ادامه یابد.
گزارش: زهرا اوجاقلو
عکس: حسین میری

 


   1398/7/10 11:36     
  
تعداد بازدید :  99