کارگاه حیا و نقش آن در زندگی ویژه اعضای هیات علمی برگزار شد
        به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، کارگاه فرهنگی حیا و نقش آن در زندگی ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، باحضور  حجت الاسلام و المسلمین عباس پسندیده عصر روز چهارشنبه 8 مهر ماه 98 در محل سالن شورای معاونت فرهنگی  برگزار شد.
      استاد پسندیده در این جلسه  در رابطه با  مفهوم عفاف و حیاء، خود مهار گری، ابعاد چهار گانه زندگی، وقایع خوشایند و ناخوشایند ، تکالیف دینی ، بسط و گشایش و توانمندی روانی توضیحاتی داد.
ایشان در تشریح مطالب فوق افزود : عقل در مدل اسلامی خود مهارگر است .عقل یعنی قدرت شناختی بازدارنده. ممکن است فردی دانشمند باشد ولی تسلط بر نفس نداشته و عاقل نباشد . عقل با علم متفاوت است. تقوا و فجور را خداوند با هم به ما الهام کرده است. مدل های مهار گری انسانها مبتنی بر ویژگی های فردی شان است. وی در پایان نتیجه گرفت : ما مناسبات خود را می توانیم بر اساس مفهوم حیا بازسازی کنیم و کرامت و حرمت مبنای تنظیم روابط باشد با توجه به اینکه حیا فقط در مسائل جنسی نیست و عامل کنترل نفس است که مبنایش صیانت از آبرو است.
  سومین جلسه از دوره مهارت های همسر داری با نام حیا و نقش آن در زندگی در میان استقبال حاضران و با پرسش و پاسخ  حاضران در ساعت 15:30 به پایان رسید. قرار است جلسه چهارم و پنجم این دوره به ترتیب در روزهای چهارشنبه 17 و 24 مهرماه 98 در تالار جی 6 ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شود.
خبر: مسعود ایرجی
عکس: حسین میری


   1398/7/10 10:57     
  
تعداد بازدید :  101