برگزاری جلسه کمیسیون تخصصی فرهنگی و اخلاق حرفه ای با حضور معاون فرهنگی دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، جلسه کمیسیون تخصصی فرهنگی و اخلاق حرفه ای کمیته انطباق  با حضور دکتر رستمیان دبیر این کمیسیون برگزار شد.
در ابتدا دکتر باقرزاده مدیر امور فرهنگی دانشگاه و عضو کمیسیون، با توجه به اعلام وزارت متبوع، خواستار برگزاری کارگاه هایی با عنوان مبانی اخلاق حرفه ای با محوریت رعایت حریم خصوصی بیماران برای دست اندرکاران خدمات بیمارستانی شد.
در ادامه دکتر علیپور از دفتر تعهد حرفه ای دانشگاه و عضو کمیسیون با اشاره به برگزاری کارگاه های EDC اخلاق حرفه ای ویژه اعضاء هیئت علمی گفت: این کارگاه ها هر سال 4 نوبت برگزار می شود و تا کنون حدود 70 درصد از اعضاء هیئت علمی حداقل یکبار در این کارگاه ها شرکت کرده اند. وی در ادامه افزود در این حوزه در دانشکده پزشکی، بیمارستان ها و معاونت ها  برنامه های مختلفی در حال اجرا است و برای پرستاران نیز کارگاه های ویژه ای در این مباحث برگزار شده است
دکتر رستمیان دبیر کمیسیون نیز با توجه به نیاز بیمارستان و بخش های مربوطه خواستار ورود جدی تر معاونت توسعه جهت استخدام پرستاران، کادر هیئت علمی و پزشکی براساس مصوبات کمیته انطباق شد.
سپس دکتر رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) نیز از اعلام آمادگی کامل برای برگزاری این دوره ها در بیمارستان امام خبر داد و افزود: کارگروه ویژه اخلاق پرستاری در بیمارستان امام خمینی شکل گرفته است.  
حجت الاسلام والمسلمین غفاری از اعضای این کمیسیون نیز افزود: این کارگاه ها در دوره های توانمند سازی که توسط نهاد رهبری برگزار می شود دیده شده است.
در پایان  دکترمحمد حسین صادقیان گفت: در کنار مباحث اخلاق حرفه ای، باید به موارد قانونی مربوط به مباحث اخلاقی و انطباق توجه نموده و به کارکنان نظام سلامت موارد قانونی آموزش داده شود.
خبر و عکس: حسین میری


   1398/6/27 14:57     
  
تعداد بازدید :  95