برگزاری کارگاه مسئولیت پذیری فرزندان

        به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه مسئولیت پذیری فرزندان ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، باحضور  حجت الاسلام و المسلمین جمشید معصومی عصر روز چهارشنبه 16 مردادماه 98 در محل سالن G6 ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
        حجت الاسلام معصومی، ضمن خیر مقدم به حاضران به دو مولفه ذاتی مسئولیت پذیری یعنی انجام تعهدات و تحمل عواقب پذیرش مسئولیت اشاره کرد و گفت یکی از مشکلات جوامع بشری عدم مسئولیت پذیری کودکان است و فرزندان ما عمده وقت خود را به بازی می گذرانند. اگر فرزندان ما مسئولیت پذیر نباشند آسیب های زیادی به جامعه وارد می آورند.
          دکتر معصومی همچنین با توضیح روش های مسئولیت پذیر کردن فرزندان با تاکید بر انتخاب شخصی و شناساندن عوارض پذیرش مسئولیت ها گفت مسئولیت پذیری یک امر فطری نیست بلکه تربیت پذیر است. اصل مسئولیت پذیری از انتخاب گری و درمانش در ذات خودش است. وی افزود مسئولیت را باید قسمت به قسمت به فرزندان واگذار کنیم تا پایه های مسئولیت پذیری در آنان محکم شود. ما باید به جای فرمان دادن به فرزندان، فکر آنها را به کار بیاندازیم.
           دکتر معصومی در پایان گفت اگر حق انتخاب را از فرزندان بگیریم، عوارض مرتبط با آن را نمی پذیرند. برای تنبیه آنان نباید حقوق طبیعی شان را سلب کنیم بلکه باید از امتیازاتی که به آنها داده ایم کسر کنیم. جلسه این کارگاه ارزشمند با پرسش و پاسخ به پایان رسید. بنا به درخواست شرکت کنندگان قسمت بعدی این کارگاه در فرصتی دیگر برگزار می گردد.
گزارش: ایرجی 
عکس: میری

 

   1398/5/16 08:52     
  
تعداد بازدید :  47