برگزاری دومین روز از دوره ی آموزشی دبیران بشاگردی در محل معاونت فرهنگی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، یکشنبه سوم شهریور ۹۸ دومین روز از دوره ی آموزشی دبیران بشاگردی به همت گروه جهادی شهید حججی و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. در طی این روز و صبح، پس از قرائت قرآن ، اولین کلاس با حضور استاد میرمقتدایی برگزار شد و توضیحاتی در باب فضای مجازی و استفاده های آن ارائه شد.
سپس دکتر برجعلی لو با محور راه های ارتباط با دانش آموزان بحث هایی را ( از جمله استفاده از بازی های بومی) مطرح کرد. پس از آن بحث های اصلی حول محور فضای مجازی و انواع کاربرد های مفید آن پیگیری شد.
در ادامه دکتر دلنوازی با سرفصل آموزش گونه های گیاهی جنوب ایران به آموزش دبیران پرداخت. وی با معرفی گیاهان رایج در حوزه بشاگرد و استان هرمزگان به موارد استفاده از آنها و فوائد آنها اشاره کرد.ایشان با معرفی یکی از گیاهان خاص که تنها در مناطق جنوبی ایران از جمله استان هرمزگان یافت میشود، کاربرد های اقتصادی زیاد و کارکرد اشتغال زایی آن گیاه را مورد توجه قرار داد و این نکات را نقطه شروعی برای سرمایه گذاری بروی این مسئله دانست. پس از اتمام تدریس دکتر دلنوازی دکتر حسن زاده در کلاس حاضر شد و درباره اهمیت تغییرات فکری در درون شهرستان بشاگرد به واسطه آگاهی نسبی دبیران بشاگردی توضیحاتی انگیزشی به دبیران ارائه کرد و پس از آن به توضیحاتی در باب نحوه‌ی عملکرد مغز و سیستم عصبی به دبیران ارائه داد.
در ادامه این جلسه دکتر صادقیان  پس از مرور مباحث روز گذشته و رفع اشکالات مباحث مربوط به گزیدگی و علائم، مبحث را شروع کرد و به روش هایی از درمان انواع گزیدگی و حساسیت های آن پرداخت.پس از این توضیحاتی در باب اعتیاد و انواع مواد مخدر و دسته بندی های آن ارائه شد و علائم و نشانه های آن مورد توجه قرار گرفت.
پس از اقامه ی نماز و صرف نهار و استراحتی کوتاه، دکتر زرکش برسر کلاس حاضر شد و به تدریس حول محور تغذیه با شیر مادر و مزایای آن پرداخت.در ادامه پس از استراحتی کوتاه، برجعلی لو مبحث تغییر رفتار در دانش آموزان را آغاز کرد و پس از اشاره ای به چالشهای دوران نوجوانی راهکار هایی برای مدیریت رفتار های چالش زا به دبیران ارائه شد و دبیران به تشریح رابطه ی خود با شاگردان پرداخته و سپس راهکار هایی در باب ارتباط معلم و شاگرد ارائه شد.


   1398/6/5 10:11     
  
تعداد بازدید :  92