نشست خیّرین خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد


گالری عکس

این نشست روز یکشنبه 20 مرداد 98 از ساعت 11 تا 13 در سالن شورای سازمان مرکزی با حضور تعدادی از صاحبان صنایع غذایی و دارویی برگزار و به بررسی و حمایت از دانشگاه و نیاز موجود و ضرورت بازسازی، ساخت و تجهیز خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به عنوان اولین و قدیمی ترین دانشگاه ایران پرداخته شد.
در آغاز جلسه دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه در باب تامین امکانات رفاهی مثل خوابگاه برای دانشجویان را مطرح کردند و اینکه اگر نتوانیم این امکانات را در دانشگاه برای ایشان آماده نماییم با توجه به شرایط سخت مالی برای گرفتن خوابگاه در سطح شهر و بیرون از دانشگاه علاوه بر هزینه های بالا ایشان را در معرض آسیب های اجتماعی قرار خواهیم داد . پس اولویت دانشگاه را با هدف حمایت از دانشجویان نخبه ورودی های هر سال و تامین خوابگاه با بهبود شرایط زندگی در دوران تحصیلی و آینده این عزیزان تعریف می کنیم. همچنین قبول دعوت و حضور هر یک از این عزیزان و بزرگواران حوزه تولید را قدم گذاردن در مسیر پذیرفتن مسئولیت پذیری اجتماعی توصیف کردند.
سپس دکتر خویی با یاری گرفتن از آیات کلام الله مجید به بیان مفهوم خودباوری، خوشبختی و ضرورت زکات با هدف یاری رساندن به همنوعان پرداخت.
 دکتر حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی نیز توضیحاتی را در رابطه با سابقه دانشگاه، سال ساخت دانشگاه و خوابگاه ها، تعداد دانشجویان ساکن خوابگاه ها و نیاز و ضرورت بازسازی خوابگاه ها، با توجه به قدمت و فرسودگی بناها بیان کرد که  بهره گیری از امکانات دانشگاه با مشارکت های مردمی و حضور خیرین را در کنار استفاده از منابع دولتی برای به نتیجه رساندن این راه ضروری دانستند.
  خانم چترروز مدیر مالی دانشگاه ضمن تشکر از حضور این عزیزان و مشارکت ایشان در روند بهبود تحصیل دانشجویان ، تفاهم نامه ای را طراحی نموده و در اختیار ایشان گذاشتن تا اولین قدم خود را در باب همکاری با دانشگاه داشته باشند.
 دکتر کبریایی زاده عضو هیات علمی دانشکده داروسازی نیز از استقبال موضوع و قبول دعوت هولدینگ های دارویی و غذایی تشکر کرده و و این مشارکت را سبب ایجاد تعهد بین دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه دانسته که پس از فارغ التحصیلی ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکرده و با الهام بخشیدن از خیرین بزرگوار خود نیز سبب خیر ماندگار شوند. همچنین ایشان مطرح کردند که ان شااله بتوانیم اثری ماندگار از خود بجا گذاریم و اینکه مسیر بسیار کوتاه بوده و خیلی زود به آخر خطر می رسیم و چقدر لذت بخش است که وقتی به پشت سر خود نگاه می کنیم از مسیر طی شده خویش احساس رضایت داشته باشیم . پس نمی توان به آینده این آینده سازان مملکت بی تفاوت بود.
  دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه  با طرح تجربیات دانشگاه های برتر دنیا شعار دانشگاه هاروارد با مضمون " در کسب افتخارات ما در دنیا همراه ما باشید " را مطرح کردند و اینکه هر یک از عزیزان حاضر در جلسه می تواند با حمایت خود چه از نظر مالی و یا اهدای وقت و تخصص، دانشگاه علوم پزشکی تهران را در کسب قله های رفیع موفقیت های ملی و بین المللی همراهی کنند.

 در پایان جلسه  میهمانان دعوت شده با تاکید بر اصلاح شرایط موجود خوابگاه ها تا رسیدن به شرایط مطلوب و درخور شان فرزندان نخبه این سرزمین،  هر یک متناسب با توان مجموعه های تحت مدیریت خود قول همکاری و مساعدت دادند تا سهمی در جهت کاهش مشکلات دانشجویان داشته باشند.
 
خبرنگار: شعله سعادت ، فرزاد سلطانپور
عکاس: حسین شیخ محمدی


   1398/5/22 11:14     
  
تعداد بازدید :  78