برگزاری جلسه پدافند غیرعامل در دفتر معاونت فرهنگی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه در جلسه کارگروه پدافند غیر عامل گفت: شناسایی امکانات موجود، هماهنگی و همفکری میان معاونت ها و مدیریت هزینه ها مهم ترین گام در مسیر اجرایی شدن پدافند غیر عامل است.
دکتر رستمیان ضمن  دعوت برای حرکت در جهت کارهای شدنی و اساسی در جهت تحقق برنامه های پدافند غیر عامل دانشگاه افزود: خوشبختانه اقدامات ارزنده اردوهای جهادی در مناطق زلزله زده و سیل زده توسط دانشگاه گامی مؤثر در جهت کاهش آلام هموطنان عزیز بود. وی افزود: برای برنامه های پدافند غیرعامل باید اهداف و راهکار اجرایی را مشخص کرد و با برنامه زمان بندی مشخص این فرآیند را پیشبرد که به نتیجه برسد و باید  برنامه ها نتیجه محور باشند نه فقط جلسه محور.
در ادامه دکتر باقرزاده مدیر فرهنگی دانشگاه در این جلسه، دانشگاه را صاحب فکر و اندیشه خواند و افزود: دانشگاه ها در بحث پدافند غیر عامل با سایر ارگان ها متفاوتند. از جریان انقلاب تاکنون، حتی زمانی که بحث پدافند غیر عامل تا این اندازه جدی نبود واحد های مختلف دانشگاه در خدمت رسانی به مردم و جامعه همواره پیشقدم بوده اند. وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت شورای سلامت و امنیت غذایی در زمینه شناسایی و پاسخ به تهدیدات و استفاده از توان سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف پدافند غیر عامل، حوزه آموزش کارکنان و جامعه را از وظایف معاونت فرهنگی دانست.   
 دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه نیز احصاء تهدیدات مزمن و پنهان جامعه را یکی از وظایف کارگروه پدافند غیر عامل دانشگاه و به طبع آن معاونت فرهنگی خواند و افزود بسیاری از تهدیدات قابل رویت نیست، مثل اعتیاد دانشجویان که یک تهدید تدریجی و بسیار جدی است، وی ایجاد بستر مناسب جهت استفاده از توان و امکانات خیرین حوزه سلامت در حوزه پدافند غیر عامل تاکید کرد.
این جلسه  8 مرداد 98 در دفتر معاونت فرهنگی برگزار شد و در این جلسه دکتر عبدالرحمان رستمیان معاون فرهنگی، دکتر مسعود امانلو نماینده معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه،دکتر مهرداد احمدی معاونت درمان، دکتر مهدی نوروزی نماینده معاونت دانشجویی فرهنگی، دکتر علی اصغر باقرزاده مدیر فرهنگی،دکتر ذنوبی رئیس پدافند غیر عامل دانشگاه و سایر اعضا حضور داشتند.
خبر: مرضیه امیری
عکس: حسین میری


   1398/5/9 15:23     
  
تعداد بازدید :  70