برگزاری جلسه هم اندیشی ائمه جماعات ودبیران ستاد اقامه نماز واحدها

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه جلسه هم اندیشی ائمه جماعات ودبیران ستاد اقامه نماز واحدها ( رابطین نور) در در دهه کرامت و در معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
ابتدا دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه ضمن خیر مقدم به حضار از تشکیل این جلسه ابراز خرسندی نمود  و تشکیل هیات امناء مساجد را امری ضروری و لازم دانست و عنوان کرد معاونت فرهنگی از هرگونه حمایت مالی و معنوی در این خصوص دریغ نخواهد داشت.
سپس دکترباقر زاده مدیر امور فرهنگی دانشگاه در خصوص تشکیل جلسه گفت همت شود تا هیات امناء سریع تر تشکیل تا بدین طریق اساتید و دانشجویان و کارمندان فعال در این حوزه با احساس مسئولیت بیش از پیش ورود کرده و باعث رشد و ارتقاء فرهنگ اقامه نمازشوند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه سلام‌الله علیها، گفت:  جایگاه والای حضرت معصومه سلام‌الله علیها برای مسلمین کاملاً واضح و مبرهن است تا جایی که در روایتی از امام صادق (ع) نقل می‌شود که می‌فرماید؛ حرم ما اهل‌بیت شهر قم است که این، شأن و مقام معرفتی والای حضرت معصومه سلام‌الله علیها را می‌رساند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از رکن‌های اساسی در یک نمازخانه موفق، امام جماعت آن است، اظهار داشت: امام جماعت موفق باید یک سری ویژگی‌های ممتاز داشته باشد تا بتواند بهره حداکثری را از رسالت خود در پیشبرد اهداف فرهنگی و دینی ببرد و نمازخانه را به یک نمازخانه موفق و کاربردی تبدیل کند.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های بارز امام جماعت این است که خودش باید رسالت تبلیغی خود را به‌حداعلا برساند و یک مبلغ تمام‌عیار باشد. همچنین ویژگی دیگر یک امام جماعت حسن خلق اوست و آن‌قدر این ویژگی مهم است که از پیامبر اسلام در این زمینه روایت‌های بسیاری نقل‌شده و قرآن ایشان را به‌عنوان یک الگوی کامل در این زمینه معرفی می‌کند.
وی در ادامه روابط عمومی بالای امام جماعت را به‌عنوان ویژگی دیگر معرفی کرد و گفت: امام جماعتی که در یک محیط آکادمیک کار می‌کند باید آن‌قدر روابط عمومی خود را ارتقا دهد تا بتواند با روابط عالی خود با مخاطبین بیشترین تأثیر را در آن‌ها بگذارد. همچنین امام جماعت باید محبوب باشد و طوری رفتار و عمل کند که نمازگزاران او را دوست داشته باشند
وی در ادامه گفت: امام جماعت باید کم و سنجیده سخن بگوید و جملات و بیاناتش باید در عین کوتاهی و سادگی، رسا و زیبا باشند تا بر دل‌وجان مخاطبین نفوذ کند.
توضیح اینکه جلسه هم‌اندیشی ائمه جماعات، رابطین و دبیران ستاد اقامه نماز با حضور دکتر رستمیان، معاون فرهنگی دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر باقر زاده، مدیر فرهنگی دانشگاه، حجت‌الاسلام اسدی و خان محمدیان، مدیر امور روحانیون و مدیر فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با حضور جمعی از ائمه جماعات و رابطین ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۱۸ تیر ۹۸ در سالن همایش ساختمان شفا برگزار شد.
خبر: محمود اشتیاقی

عکس: حسین میری

 

   1398/4/26 11:48     
  
تعداد بازدید :  90