نشست شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه برگزار شد
در این نشست که بعدازظهر شنبه اول تیر 98 در سالن شورای دانشگاه برگزار شد، در سخنان پیش از دستور رسولی مسئول بسیج دانشجویی به بیان دغدغه‌های دانشجویان در زمینه برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی، لزوم تداوم کرسی‌های آزاداندیشی و چگونگی روند اجرایی پوشش حرفه‌ای و نحوه پذیرش دانشجویان بین‌الملل پرداخت.
سپس دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه در توضیح دستور جلسه گفت: یکی از موضوعات این نشست، ارائه عناوین دوره‌های آموزش فرهنگی به‌منظور تقویت بنیه علمی و مهارتی رابطان و کارشناسان فرهنگی دانشگاه است.
وی با تأکید بر نقش دانشجویان در گسترش فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه گفت: به این منظور باید امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار داد و شرایط اختصاص سالن به فعالیت‌های دانشجویی را تسهیل کرد.
معاون فرهنگی دانشگاه، با تأکید برافزایش فعالیت‌های فرهنگی فراگیران بالینی در بیمارستان‌ها گفت: دستیاران و دانشجویان سال‌های زیادی را در بیمارستان‌ها آموزش می‌بینند و باید برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بیمارستان نیز برنامه‌ریزی کنیم.
در ادامه دکتر درگاهی، قائم‌مقام مرکز بسیج جامعه پزشکی و اساتید، به تشریح چگونگی تدوین دوره آموزش فرهنگی پرداخت  گفت: باید دروس جدید با محتوای جدید متناسب با نیاز فرهنگی دانشگاه در حوزه سلامت،  آموزش و پژوهش طراحی و تدوین شود.
دکتر حلب چی معاون دانشجویی دانشگاه نیز بر تسهیل فرآیندها و مجوزهای برگزاری برنامه‌های دانشجویی فرهنگی تأکید کرد و گفت: گروه‌های دانشجویی در حفظ محیط فرهنگی دانشگاه با معاونت دانشجویی همکاری دارند که در حد توان خود باید از فعالیت‌های آنان حمایت کنیم.
وی درخصوص اختصاص سالن به فعالیت‌های دانشجویی گفت: پیش‌نویس پیشنهادی اختصاص سالن به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان تهیه‌شده که در آن نحوه تعامل معاون دانشجویی فرهنگی با معاون اداری مالی دانشکده‌ها موردتوجه قرارگرفته است.
مهندس ارسیلو مدیر نظارت و توسعه امور عمومی دانشگاه نیز از تهیه بانک اطلاعاتی سالن‌های دانشگاه خبر داد و گفت: این سامانه به‌منظور استفاده بهینه از سالن‌های دانشگاه و امکان رزرو آن برای واحدهای متقاضی طراحی‌شده است.
دکتر رییس کرمی عضو شورای فرهنگی و معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی،  نیز بر حمایت از برنامه‌های فرهنگی فراگیران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی اعلام آمادگی کرد و گفت: با توجه به اینکه دانشجویان بالینی بیشترین سال‌های تحصیل خود را در بیمارستان‌ها می‌گذرانند؛  باید برای برنامه‌های فرهنگی آنان برنامه‌ریزی کنیم.  ما در بیمارستان امام خمینی برای فعالیت‌های فرهنگی هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کنیم و از گسترش این برنامه‌ها حمایت می‌کنیم.
تأکید بر اعتماد به دانشجویان 
دکتر کریمی بابیان اینکه باید به دانشجویان اعتماد کنیم؛ بر تسهیل برنامه‌های دانشجویی فرهنگی تأکید کرد و گفت: هیچ‌کس نباید برای برنامه‌های فرهنگی دانشجویان محدودیت ایجاد کند و دانشگاه باید دانشجویان را موردحمایت قرار دهد. دانشکده‌ها باید متولی رفع مشکلات دانشجویان در اجرای برنامه‌های فرهنگی باشند.
وی بابیان اینکه باید دانشجویان را در بیمارستان‌ها به رسمیت بشناسید و به مسائل آنان رسیدگی کنید افزود: باید در بیمارستان‌های بزرگ مانند امام خمینی، شریعتی، سینا و مرکز طبی که بیشترین شمار فراگیران را دارند باید برنامه‌ریزی مناسب‌تری برای مشارکت همه‌جانبه دانشجویان فراهم کنند..
رییس دانشگاه در پایان سخنان خود با تأکید بر طرح مباحث دانشجویی فرهنگی در نشست هیئت‌رئیسه با روسای بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها گفت: باید با امکانات موجود، برنامه‌های دانشگاه را پیش ببریم. در شرایط دشوار پیش رو، آنچه راهگشاست مدیریت خرد، اندیشه، تدبیر و صبر و تحمل است و دوره مدیریت بی‌تدبیری و ناپختگی گذشته لذا باید با امکانات موجود، شرایط مناسب را برای پرورش دانشجویان فراهم کنیم.

خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: حسین میری
   1398/4/2 08:54     
  
تعداد بازدید :  87