برگزاری جلسه خانه مشارکت استان تهران / کنترل فشار خون

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، دومین جلسه خانه مشارکت استان تهران یکشنبه دوازدهم خرداد  در سالن جلسات ساختمان شفا با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر عباسی رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر  از تشکل ها، سازمان های مردم نهاد، خیریه ها و نهادهای غیر دولتی، به اهمیت افزایش  ارتقا سواد سلامت، اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی در کاهش ابتلا به بیماری های غیر واگیر اشاره کرد و افزود: امروزه اصلی ترین عامل مرگ و میر در کشور موارد فوق هستند  و اجرای طرح ملی کنترل فشار خون گامی مهم در این راه است.
وی ضمن اشاره به اهمیت تشخیص و درمان پرفشاری خون، به تجربه موفق بسیج ملی در ریشه کن کردن بیماری فلج اطفال در کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه در صورتی موفق می شود که عموم مردم، تشکلها و سازمانهای مردم نهاد در اجرای آن مشارکت فعال داشته باشند.
سپس مدیران و کارشناسان واحد های مبارزه با بیماری های غیر واگیر دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی ضمن تشریح طرح ملی کنترل فشار خون و چگونگی اجرای آن، اطلاعات مناطق تحت پوشش و شماره های تماس خود را در اختیار اعضا قرار دادند.
در ادامه اعضا خانه مشارکت نیز با بیان سوالات و نقطه نظرات خود بر مشارکت در اجرای طرح تاکید کردند.
سپس دکتر برکتی مدیر مولفه های سلامت با اشاره به شعار سلامت برای همه و همه برای سلامت، نقش سازمانهای مردم نهاد و تشکلهای غیر دولتی را در ارتقا سلامت و اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون بسیار برجسته دانست.
در ادامه تشکیل گروه مجازی با مشارکت اعضا و اعلام آمادگی خیریه ها و سازمانهای مردم نهاد برای مشارکت در تشکیل پایگاههای کنترل فشار خون نیز از مصوبات جلسه بود و مقرر شد مطالب اموزشی نیز از طرف معاونت های بهداشتی دانشگاه ها در اختیار اعضا قرار گیرد.
خبر: دبیر خانه مشارکت و کارگروه سلامت و امنیت غذایی
عکس: حسین میری

   1398/3/18 09:10     
  
تعداد بازدید :  125