جلسه شورای پیامگزاران سلامت دستگاه های اجرایی استان تهران
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی،  دومین جلسه شورای پیامگزاران سلامت ادارات کل استان تهران یکشنبه دوازدهم خرداد در سالن جلسات ساختمان شفا برگزار شد.
 در ابتدا  دکتر عباسی رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه ضمن خیر مقدم و تشکر از پیامگزاران سلامت از شرکت کنندگان، به اهمیت ارتقا سواد سلامت، اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی در کاهش ابتلا به بیماری های غیر واگیر که امروزه اصلی ترین عامل مرگ و میر در کشور هستند اشاره کرد و اجرای طرح ملی کنترل فشار خون را گامی مهم در این راه برشمرد.
 وی ضمن اشاره به اهمیت تشخیص و درمان پرفشاری خون،  مشارکت و همکاری ادارات و سازمانها در  استان تهران در اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون را خواستار شد.
در ادامه مدیران و کارشناسان واحد بیماریهای غیر واگیر دانشگاههای علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی با تبیین طرح و اطلاع رسانی در خصوص مناطق تحت پوشش دانشگاه خود،  شماره های تماس،  مشارکت ادارات و سازمان ها در خصوص اجرای بهتر بسیج ملی کنترل فشار خون را خواستار شدند.
پیامگزاران سلامت سوالات و نقطه نظرات خود در مورد مشارکت در اجرای طرح که شامل در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی و اطلاع رسانی بود مطرح کردند و مقرر شد معاونت های بهداشتی دانشگاه ها نیز ضمن در اختیار قرار دادن مطالب اموزشی و آموزش نیروهای داوطلب و تشکیل ایستگاه کنترل فشار خون در ادارات با همکاری آنان اقدام نمایند.
سپس دکتر برکتی مدیر مولفه های موثر برسلامت دانشگاه  نیز ضمن تشکر از پیامگزاران سلامت و مشارکت انها در اجرای طرح گفت این برنامه در صورتی موفق می شود که تمام سازمانها و ادارات در این خصوص مشارکت فعال داشته باشند.
 دکتر رستمیان معاون فرهنگی و مشاور ریاست دانشگاه در امور اجتماعی گفت: نقش پیامگزاران سلامت در ارتقا سلامت کارکنان ادارات وپیشگیری از بیماریهای غیر واگیر بخصوص فشار خون بسیار مهم است و پیشگیری و کنترل فشار خون را روشی ساده و کم هزینه در مقایسه با بسیاری از اقدامات درمانی هزینه بر در حوزه بیماری های غیر واگیر دانست، وی افزود: دانشگاههای علوم پزشکی حامی و پشتیبان برنامه های سلامت محور در ادارات بخصوص در حوزه آموزش و پیشگیری هستند و شورای پیامگزاران سلامت بستری مناسب جهت همکاری متقابل در حوزه سلامت می باشد.
 در این جلسه ضمن تبادل اطلاعات تماس و مناطق تحت پوشش دانشگاهها، مقرر شد از ظرفیت فضای مجازی نیز در اموزش و اطلاع رسانی و ارتباط دانشگاها و پیامگزاران سلامت نیز استفاده و پایگاههای سنجش فشار خون نیز در اداراتی که اعلام همکاری می نمایند مستقر شوند.
خبر: دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی
عکس: حسین میری

   1398/3/12 16:15     
  
تعداد بازدید :  159