برگزاری جلسه‌ پروژه ارتقا رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، این جلسه سه شنبه  2 خرداد، با حضور دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه و مشاور رئیس دانشگاه در امور اجتماعی سلامت محور، دکتر برکتی مدیر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، دکتر حبیبی رئیس گروه ارزشیابی معاونت تحقیقات فناوری وزارت بهداشت، دکتر توکلی کیا  متخصص پزشکی اجتماعی  و مدیر پروژه ECD، سایر مدرسین و کارشناسان این پروژه برگزار شد.
هدف از این جلسه هماهنگی در تدریس به رابطان سلامت با اهداف مشخص شده تدریس استاندارد بود.
در ابتدا دکتر توکلی کیا  گفت: مسائلی که در این جلسه جمع بندی می کنیم بحث پژوهشی، آموزشی، ایجاد کارگروه اجتماعی پروژه است. الگوریتم کاملی از تدریس که بایستی مدرسین این طرح در نظر داشته باشند در جلسات آموزش به رابطان رعایت شده است و این جلسه برای هماهنگی بهتر و بیشتر مدرسان به داوطلبان که از ماه آینده شروع خواهد شد، تشکیل شده است.
در ادامه دکتر رستمیان گفت: پروژه ECD جزء اولویت های جهان و همینطور مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران است و مشارکت به شکل HSR بهترین روند هدایت  و پشتیبانی این پروژه است و کماکان از این طرح دفاع می کنیم و پیش روی داریم.
دکتر برکتی افزود: یکی از بخش های مددکاری، پیشگیری استکه باید به آن باید توجه شود. نگاه به مددکاری در جامعه علمی و آکادمی این است و فضای کاری گسترده است و بهتر ایت بخش مددکاری در ایجاد کارگروه وارد عرصه فعالیت شود.
آرزو سلطانی فرد مسوول مددکاری دانشگاه گفت: گروه هدف از نظر اجتماعی بررسی و نیازسنجی می شود که با توجه به شناخت همکارانی که به منطقه آشنا هستند شناسایی محلی انجام خواهد گرفت.
در ادامه دکتر حبیبی رئیس گروه ارزشیابی معاونت تحقیقات فناوری وزارت بهداشت گفت: مبحث پایش و ارزشیابی و شاخص های پروژه رشد و تکامل دوران اولیه کودکی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد و همچنین برای ادامه کلاس های آموزشی رابطان، سرفصل های اصلی مشخص شود، لازم است چک لیستی تهیه و براساس آن مانیتورینگ انجام شود.
زهرا صدر مدیر واحد زنان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات افزود: سندرم مرگ ناگهانی نوزادان ممکن است به علت سیگاری بودن پدر یا مادر باشد که باید به عنوان فاکتور خطر به آن توجه کرد و از مباحثی است که در پروژه رشد و تکامل اهمیت دارد.
 در پایان مقرر شد  گزارشی از روند پیشرفت کار تهیه شود و در نشست منطقه ای خاورمیانه و در روز بازدید یونیسف از پایگاه گلدسته شهرستان اسلامشهر ارائه شود توضیح اینکه براساس هماهنگی های منطقه EMRO  (WHO) در چهارم تیر از این پروژه بازدید می شود و کلیپی از کلاس های برگزار شده و شورای راهبردی پخش میشود.
گزارش : اسلامی نیا
عکس : میری


   1398/3/8 13:56     
  
تعداد بازدید :  133