برگزاری جلسه‌ شورای راهبردی تدوین برنامه جامع سلامت استان تهران
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه شورای راهبردی تدوین برنامه جامع سلامت استان تهران سه شنبه  31 اردیبهشت ماه‌ 98 در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، با حضور دکتر رستمیان مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور اجتماعی سلامت محور، حسن رفیعی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بهزیستی و توانبخشی، دکتر برکتی مدیرمولفه های اجتماعی موثر بر سلامت  و جمعی از مدیران وکارشناسان معاونت های درمان ، بهداشت و امور اجتماعی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران ، شهید بهشتی و تهران برگزار شد.
 
در ابتدا دکتر برکتی مدیرمولفه های موثر بر سلامت اجتماعی فرهنگی دانشگاه تهران گفت: تدوین برنامه جامع سلامت استان تهران با توجه به تغییرات ساختاری اخیر، بایستی ادامه یابد و فرایندهای خانه مشارکت، اندیشکده، پیامگزاران با توجه به نقطه نظرات احصاء شده و چالش های موجود ادامه یابد .
 دکتر رستمیان مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور اجتماعی گفت : به دلیل تیم علمی که در دانشگاه ها وجود دارد، دانشگاه های علوم پزشکی خط مقدم وزارت بهداشت در سلامت مردم است و كليه دستگاه هاي اجرايي ملي كشور موظف اند ، برنامه اجرايي و عملياتي خود را در راستا و در قالب اسناد ملي توسعه سلامت  در چارچوب ضوابط فوق با هماهنگي سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور  همکاری نمایند و گزارش امور اجتماعی سلامت در استانداری انجام شود و شورای برنامه ریزی استان برای بودجه این برنامه تصمیم گیری کند.
دکتر رستمیان در ادامه گفت: بر اساس نقشه های موجود، نظرات دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و بهزیستی ارائه شود و موفقیت با نقشه، بهترین مسیر را در بردارد و برای کاربردی کردن هر موضوعی که در دانشگاه ها داریم، می توانیم در جلسات سلامت و امنیت غذایی در استانداری مطرح کنیم.
 
دکتر توکلی کیا متخصص پزشکی اجتماعی گزارشی از خلاصه برنامه جامع سلامت استان تهران ارائه داد و گفت: با کمک دانشگاه های علوم پزشکی تهران از 130 شاخصی که وزارت بهداشت داده است تعداد 35 شاخص را در استان تهران احصاء کردیم. بعد از جلسه expert panel   مشخص شد، پنج شاخص شیوع کم تحرکی، شیوع فشارخون بالا، شیوع اضافه وزن و چاقی ، شیوع دیابت و آلودگی هوا در اولویت قرار دارند.
 
در پایان حسن رفیعی معاون اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همکاری در بخش سلامت روانی و سلامت اجتماعی که حوزه کاری دانشگاه علوم بهزیستی است را اعلام کرد.
گزارش : اسلامی نیا
عکس : میری


   1398/3/1 13:47     
  
تعداد بازدید :  97