ساما‌ندهی و راه‌اندازی همراهسراها در کشور
به گزارش معاونت فرهنگی، ششمین نشست مشترک نهادها و موسسات ذی‌ربط در زمینه ساما‌ندهی و راه‌اندازی همراه سراهای سراسر کشور، با حضور دکتر جمالی مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت و دکتر دباغ، قائم‌مقام مشاور عالی وزیر بهداشت، در محل ستاد وزارت برگزار شد.
این نشست به منظور ارایه گزارش سامان‌دهی وضعیت همراه ‌سراها، توسط موسسه خیریه رها، با محوریت معرفی سامانه آنلاین و گزارش پروژه‌های عمرانی همراه ‌سراهای بیمارستان‌های ایلام، اهواز، شیروان، میلاد و لقمان حکیم و معرفی پروژه رها باکس تشکیل شد.
در آغاز نشست دکتر جمالی، مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت، ضمن تشکر از خیریه رها، به دلیل همکاری و پیگیری این موضوع، این امر را بسیار مهم دانست و گفت: این اقدام باعث می شود، بسیاری از مشکلات و هزینه‌های بیماران و خانواده‌های ایشان کاهش یابد و علاوه بر اجر اخروی، رضایت مردم از نظام بهداشت افزایش پیدا کند.
سپس مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی، رئیس هیئت مدیره موسسه رها، با اشاره به وجوه مختلف کار این همراه‌سراها، گفت: تمامی جوانب کار را امکان‌سنجی کرده‌ایم و همکاری وزارت بهداشت در این حیطه بسیار چشم‌گیر و مطلوب بود.
وی افزود: موضوع ساخت  و ارایه خدمات به همراهان بیماران به عنوان عاملی در تحقق عدالت اجتماعی و توسعه ملی است.
هاشمی همچنین متذکر شد که این موضوع را باید یکی از حلقه‌های اصلی در زمینه سلامت و رفاه در نظر بگیریم.
در پایان دکتر دباغ، قائم‌مقام مشاور عالی وزیر بهداشت، ضمن قدردانی از موسسه خیریه رها و موسسه خیریه مهرآفرین و همراه‌سرای خانه آرمان عماد و دیگر موسسات فعال در زمینه خدمات همراه‌سرا، خاطرنشان ساخت که کار خیر در جامعه بسیار اثربخش خواهد بود و موجب همبستگی اجتماعی می‌شود.
خبر: سعادت


   1398/2/22 08:12     
  
تعداد بازدید :  72

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: