برگزاری کارگاه مروری بر اندیشه‌های استاد شهید مطهری
 به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، کارگاه مروری بر اندیشه‌های استاد شهید مطهری ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور حجت‌الاسلام خیرالله مردانی،  چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه 1398 در سالن شورای معاونت فرهنگی برگزار شد.
 حجت‌الاسلام مردانی استاد حوزه و دانشگاه بحث خود را در ذکر منزلت این استاد شهید آغاز کرد و گفت: شهید مطهری حق عظیمی بر گردن جامعه ما دارد. خصیصه ذاتی ایشان مبارزه با انحرافاتی است که بعضی ناآگاهان در دین داخل نموده‌اند.
 وی در ادامه ضمن معرفی کتاب عجیب‌ترین دروغ تاریخ که تألیف فردی سعودی است و در ایام حج بین زائران بیت‌الله الحرام توزیع‌شده افزود، بنده به درخواست یکی از آیات عظام پاسخ این کتاب را با عنوان پرتویی از سیمای مهدویت در قرآن و حدیث تدوین نموده‌ام که فقط در یک‌فصل آن از 250 کتاب معروف اهل سنت، احادیثی دال بر وجود مقدس امام زمان علیه‌السلام ارائه‌شده است. با رشد افکار ضد اسلامی در دانشگاه متأسفانه هنوز نمی‌توانیم بگوییم که دانشگاه‌های ما اسلامی‌شده است.
حجت الاسلام مردانی همچنین با تذکر به روایات اهل سنت در خصوص ولایت حضرت علی (ع) در کتب اهل سنت (صحاح سته) بیان داشت: حنفیان دورترین فرقه نسبت به شیعیان است و شیخ سلیمان حنفی در کتاب ینابیع الموده با صراحت حدیثی از پیامبر می‌آورد که انفاق کوهی از طلا و هزار بارتشرف به حج نمی‌تواند همانند اعتقاد به ولایت حضرت علی (ع) انسان را از آتش جهنم دورنگه دارد. 50 کتاب اهل سنت مانند کتاب البیان گنجی شافعی از وجود حضرت مهدی علیه‌السلام خبر داده‌اند.
وی در خصوص وحدت شیعه و سنی، نظر استاد مطهری را بیان داشت و آن را با وحدت مذاهب اسلامی که دشمنان و حدت اسلامی ذکر می‌کنند، متمایز ساخت و ادامه داد: هر چهار فرقه اهل سنت همدیگر را تکفیر می‌کنند و اسناد ولایت امام علی (ع
) توسط علامه امینی دریازده جلد از کتاب الغدیر به زبان عربی است که سه هزار تن از علمای اهل سنت با خواندن آن از روش خود دست برداشتند.
استاد ضمن یادآوری از علامه امینی که با تسلط بر سی زبان معارف اسلامی را گسترش می‌داد. مطالب خود را با ذکر حدیثی از امام رضا (ع) به پایان برد که فرمود: خداوند رحمت کند بنده‌ای را که علوم و دانش ما را به دیگران بیاموزد.
خبر و عکس: مسعود ایرجی


   1398/2/16 11:30     
  
تعداد بازدید :  138