اولین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه در سال 98 برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه اولین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی در سال 98 سه شنبه  3 اردیبهشت در سالن شورای معاونت فرهنگی برگزار شد.
این جلسه که با حضور دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی و دکتر فرزین حلبچی معاون دانشجویی فرهنگی برگزار شد. دکتر باقرزاده ابتدا ضمن خوش آمدگویی به اعضا و تبریک به مناسبت سال جدید  و اعیاد شعبانیه ضمن اشاره به فعالیت های انجام شده برای کمک به هموطنان سیل زده، از اعزام تیم اضطراری دانشگاه و نیز اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در پلدختر و اردوی جهادی کانون محیا در سوسنگرد نام برد و افزود در برخی از واحد های دانشگاه کارکنان و دانشجویان بصورت خودجوش فعالیت های خوبی انجام داده اند که بسیار قابل تقدیر است اما بصورت متمرکز و سازمان یافته نبوده و ما بصورت اتفاقی از آنها مطلع شده ایم و این موضوع نشانه احساس مسئولیت اجتماعی کارکنان دانشگاه و همه مردم ایران است که جای خوشحالی و نیز تقدیر و تشکر از آنان را دارد.
دکتر فرزین حلبچی نیز با اشاره به نشستی که با معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت داشت از پویشی تحت عنوان «پویش همدلی» خبر داد معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه افزود نیاز های هموطنان سیل زده در قالب سه موج در نظر گرفته شده است موج اول نیاز به تامین جانی و نجات مردم در مناطق سیل زده بود و موج دوم نیز شامل تامین نیاز های اولیه آنان از قبیل لباس، غذا، دارو و چادر و کانکس  بود  که بحمدلله مدیریت شد و اما موج سوم بازسازی و ساختن منازل و بناهایی است که ویران شده یا آسیب دیده است و این پویش برای تامین این مهم است و قرار است که هر دانشگاهی ساختن تعدادی خانه را تقبل کند و کارکنان و دانشجویان منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند. هزینه ساختن هر خانه 90 میلیون تومان برآورد شده است و در این پویش دانشگاهها برای ساخت هر واحد مسکونی 30 میلیون تومان می دهند و 60 میلیون تومان هم کمیته امداد حضرت امام کمک می کند که در اینصورت هزینه واحد مسکونی تامین خواهد شد. و البته این که به چه صورت و چه تعداد واحد مسکونی را دانشگاه تقبل کند نیازمند طرح موضوع در هیئت رئیسه دانشگاه است.
دکتر رستمیان نیز ضمن ارزشمند خواندن کمک های کارکنان و نیز استقبال ازاین پویش گفت این طرح لازم است کاملا بررسی و پخته شود برخی از مردم بدلیل عزت نفسی که دارند ممکن اکراه داشته باشند که از کمیته امداد استمداد کنند برای همین بجز موضوع این پویش که کار ارزنده ای است باید راههای دیگری را نیز در نظر گرفته و با تمامی امکانات به هموطنان خودمان در مناطق سیل زده کمک کنیم در ادامه ضمن اشاره به طرق در نظر گرفته شده برای کمک به سیل زدگان من جمله اهداء یک یا چند روز حقوق کارکنان و اعضای هیئت علمی و نیز واریز کمک های نقدی به حساب کمک های مردمی دانشگاه و جمع آوری کمک های غیر نقدی مشارکت اعضای هیئت علمی و کارکنان را بسیار چشمگیر خواند و افزود تمامی واحد ها مخصوصا معاونت توسعه و معاونت درمان اقدامات بسیار خوبی را از روز اول سیل که در ایام تعطیلات نوروزی بود شروع کرده اند و رصد نیاز ها و امداد رسانی ادامه دارد.
در این جلسه دکتر درگاهی نیز از اقدامات جهادی بسیج جامعه پزشکی و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی یاد کرد و دکتر ناطق پور هم از تشکیل جلساتی در دانشکده بهداشت برای ارائه خدمات بهداشتی به مناطق سیل زده گفت.
در ادامه نماینده بسیج دانشجویی نیز با اشاره به اردوی جهادی بسیج در پلدختر و ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت آن منطقه پیشنهاد کرد از همه اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان بصورت ماهانه و تحت عنوان یک پویش کمک جمع شود . وی با توجه به جمعیت دانشگاهی که شامل 16000 دانشجو و 16000 کارمند است گفت حتی اگر در هر ماه هرکس 1000تومان کمک کند حدودآ مبلغ 32 میلیون تومان خواهد شد که مبلغ قابل توجهی است در سیل و حوداث غیر مترقبه می تواند به این امر اختصاص یابد و در غیر این حوادث نیز به مصرف کمک رسانی و تامین نیاز های خانواده های کم بضاعت و مستحق تخصیص یابد . نماینده انجمن اسلامی دانشجویان نیز از جمع آوری 45 میلیون تومان در انجمن اسلامی دانشکده پزشکی دانشگاه خبر داد و گفت وحدت و همدلی بسیج، انجمن اسلامی و سایر کانون ها و گروه ها در کمک به هموطنان سیل زده قابل تقدیر و بسیار ضروری است.
در این جلسه در مورد مشکلاتی که ممکن است بدلیل عدم حضور دانشجویان بومی مناطق سیل زده در سرکلاس های درسی پیش آید صحبت شده که خانم دکتر غیاثوندیان مدیر آموزش دانشگاه گفت تا کنون مراجعه ای از سوی این گروه از دانشجویان نداشته ایم و در صورت هرگونه مشکل با دانشجویان مناطق سیل زده جهت رفع مشکل همکاری خواهد شد.
خبر: علی فصیحی
عکس: حسین میری


   1398/2/7 11:42     
  
تعداد بازدید :  133