برگزاری دومین مراسم تقدیر از مددکاران اجتماعی دانشگاه
مراسم بزرگداشت روز ملی و جهانی مددکاری اجتماعی با حضور، با حضور معاونین فرهنگی و درمان دانشگاه، مسئول مددکاری وزارت بهداشت، رییس انجمن مددکاری اجتماعی، جمعی از مدیران معاونت درمان، اجتماعی و مراکز درمانی، مددکاران اجتماعی شاغل و بازنشسته دانشگاه و چند تن از خیران، در تاریخ 28 فروردین ماه 1398 در تالار عقیق مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر رستمیان، معاون فرهنگی دانشگاه به برنامه های انجام شده طی سال گذشته با مشارکت اداره مددکاری اجتماعی اشاره کرد و از لزوم توجه به جنبه اجتماعی بیماری علاوه بر درمان فیزیکی آن صحبت کرد.
وی خاطر نشان کرد: نسخه نویسی اجتماعی برای بیماران در کنار نسخه درمانی از ملزومات جامعه امروز است .
سپس دکتر رضایی، معاون درمان دانشگاه، گفت: انتقال اداره مددکاری اجتماعی از معاونت اجتماعی به معاونت درمان خللی در برنامه های این حرفه ایجاد نخواهد کرد و ما سعی می کنیم برنامه هایی که دکتر رستمیان پایه گذار آن ها بوده اند را ادامه دهیم.
سپس دکتر جوادی، مسئول مددکاری وزارت بهداشت، در سخنانی به تاثیر خدمات اجتماعی در کاهش مدت زمان بستری بیماران در مراکز درمانی اشاره کرد. وی افزود مددکاران اجتماعی از طریق کاهش افکار منفی بیماران و خانواده های آنان و کاهش زمان بستری بیماران تاثیر مثبتی روی روند درمان می گذارند.
در ادامه مراسم دکتر موسوی چلک، رییس انجمن مددکاری اجتماعی، به جابجایی اداره مددکاری اجتماعی از معاونت اجتماعی به درمان اشاره و از امکان تضعیف جایگاه مددکاری اجتماعی ابراز نگرانی کرد. وی گفت مددکاران اجتماعی سالها در حیطه درمان فعالیت کرده و سوق پیدا کردند، حال فعالیت های آنان به سمت بهداشت می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
سپس سلطانی فرد، مسئول مددکاری دانشگاه، گزارشی از اقدامات انجام شده در اداره مددکاری اجتماعی در معاونت اجتماعی ارائه داد و از پروژه های در دست اقدام این اداره از جمله طرح سلامت یار، طرح احراز هویت مادران و نوزادان، قسمت اجتماعی پروژه  رشد و تکامل همه جانبه کودک و اقدامات یکسال اخیر مراکز درمانی که  فراتر از شرح وظایف خود ارائه خدمات کرده اند سخن گفت. در این مراسم از زحمات کلیه عزیزانی که در بحران سیل اخیر در جهت جمع آوری اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده اقداماتی انجام داده اند قدردانی شد.
در پایان مراسم از دو نفر از مددکاران اجتماعی دانشگاه، صبوری و محمدی راد، که به تازگی بازنشسته شده اند و همچنین از زحمات یکساله دکتر رستمیان به عنوان معاون اجتماعی دانشگاه تقدیر و تشکر  صورت گرفت.
خبر: سلطانی فرد
عکس: حسین میری


   1398/2/2 15:26     
  
تعداد بازدید :  129