برگزاری بیست و هشتمین جلسه‌ آموزشی پروژه ارتقا رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی در اسلامشهر
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه "مبانی ارتباطات موثر و پایدار" به رابطان سلامت اسلامشهر، سه شنبه  27 فروردین 98 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت اسلامشهر ، با حضور دکتر مومنی مشاور هنری معاونت فرهنگی ، دکتر عباسی رئیس کارگره سلامت و امنیت غذایی استان تهران، دکتر توکلی کیا مدیر پروژه و متخصص اجتماعی پزشکی، حمیرا  پشت کوهی کارشناس کودکان ستاد اسلامشهر، زهرا اسلامی نیا کارشناس فرهنگی سلامت معاونت اجتماعی و جمعی از رابطان سلامت برگزار شد.
در ابتدا دکتر توکلی کیا  ضمن تبریک سال نو گفت: بزرگترین نقش این پروژه در دستان پر مهر شما رابطان سلامت است که با توانمندسازی مادران برای کودکان سرزمینمان بی هیچ چشم داشتی تلاش می کنید.
سپس دکتر مومنی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و عید نیمه شعبان با بیان ابیاتی از اشعار مولانا گفت: آغاز هر ارتباطی عبارت است از همین بیت شعر که بیانگر معنی عشق است یعنی علاقه وافر برای رسیدن به اهداف.
اساساً عشق، آموختنی نیست بلکه عشق پایگاه اش در دامن مادر است و شیرین ترین و زیباترین دوره زندگی موجودی بنام بشر از
همان دوران اولیه شروع می شود و مادر هنگام تولد فرزندش، آغازگر عشق است .
وی افزود: حرف زدن با کودک از همان دوران جنینی باید انجام شود که ارتباط مادر و فرزند از همان دوران شکل می گیرد و زبان کودکی از همان موقع شکل می گیرد و این ارتباط باعث می شود مادر درد زایمان را بعنوان عشق دردمند بپذیرد و توفیق درد را خداوند به مادر عطا کرده است.
مشاور هنری معاونت فرهنگی در ادامه افزود: در ارتباطات، زبان تولید معنا و مفهوم می کند و قصه و داستان بهترین زبان برای ارسال پیام ها است و ارتباطات دو پایه دارد اولی خودشناسی و دومی جامعه شناسی است. پیامبر اکرم (ص) الگوی کامل در خودشناسی است و نیز در مورد جامعه شناسی می فرماید: باید به دیگران هم توجه کنید.
وی گفت: ارتباط یک نوع هنر است که انتقال احساس، اندیشه و فکر به دیگر است و اولین پایه ارتباط کسب تفاهم است که فهم مشترک از یک موضوع، حفظ تداوم، نتیجه گیری از پایه های این ارتباط است.
در پایان رابطان سلامت سوالات خود را مطرح و دکتر مومنی، دکتر عباسی و دکتر توکلی کیا و خانم پشتکوهی پاسخگوی بودند.
گزارش : اسلامی نیا
عکس : بیاتی


   1398/1/28 10:36     
  
تعداد بازدید :  110