اجرای طرح بیمارستان های ارتقا دهنده سلامت در بیمارستان ضیائیان
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، جلسه آشنایی بیشتر اعضای هیات علمی بیمارستان ضیاییان با طرح بیمارستان های ارتقا دهنده سلامت (HPH) با حضور دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی، دکتر عفت پناه رییس بیمارستان ضیائیان، دکتر الهی مدیر پروژه ، اعضای هیات علمی، پزشکان، دانشجویان بیمارستان آموزشی ضیاییان 13 اسفند ماه تشکیل شد.
ابتدا دکتر رستمیان مبحث آموزش بیمار را با بحث اینکه بیماری های مزمن فقط با نسخه نویسی پزشکی بهبود نمی یابد و بیمار باید خود را با بیماری تطابق داده و زندگی خود را با کیفیت مناسبی بگذراند آغاز کرد. ایشان متذکر شد در طول دوره بیماری در سال شاید ما یک ساعت با مریض در ارتباط باشیم و لی بیمار در این مدت با بیماری خود زندگی می کند و نیازمند تیمی هستیم که آموزش های معتبر و حمایت های مورد نیاز و پیگیری های لازم را برای بیمار فراهم کند. هچنین تیم حمایتی اجتماعی می تواند در منطقه ارتباطات لازم را از طریق سازمان های مردم نهاد و خیرین و ارگان ها فراهم نماید. ایشان نقش پزشکان را درایجاد و هدایت مسوولیت های اجتماعی اثر بخش دانسته و قدردانی و تشکر از  پزشکان را با دادن امتیاز اجتماعی، در پیشبرد طرح ضروری دانست.
در ادامه دکتر الهی به معرفی کامل پروژه و نحوه اجرای آن در بیمارستان پرداخت و افزود: بیماری دیابت با توجه به شیوع بالا، ریسک فاکتورهای مشخص نیاز به مراقبت طولانی مدت و داشتن آموزش های مشخص در این پروژه انتخاب شد ضمنا از همکاری انجمن های دیابت و مددکاری اجتماعی نیز بهره مند هستیم و به همکاری پزشکان در اجرای بهتر پروژه نیازمندیم. در ادامه دکتر عفت پناه در مورد پتانسیل های منطقه 17 شامل شهرداری و بسیج صحبت کرد و انگیزه بالای منطقه در ارایه حمایت های اجتماعی را متذکر شد در پایان اعضای هیات علمی بیمارستان نقطه نظرات خود را به اشتراک گذاشتند.
خبرو عکس : وزیری

   1397/12/14 10:29     
  
تعداد بازدید :  154