خانه ای دور از خانه
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، چهارشنبه اول اسفند ماه سال 97 توسط دکتر جمالی مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت و دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از کارشناسان وزارت بهداشت و سایر دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران از محل بنیاد عماد که یک موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی بوده و با هدف حمایت از کودکان بیمار و خانواده های ایشان شکل گرفته، بازدید شد.
انگیزه تاسیس این بنیاد به واسطه تجربه ای که والدین عماد، شامخی و آذرمند که هر دو جزء فارغ تحصیلان دانشگاه شریف می باشند در دوران بستری او در بیمارستان های مختلف خارج از کشور داشتند، ایجاد شد. ماموریت خانه عماد یا همان بنیاد عماد این است که در حد ظرفیت خود شرایطی را فراهم کند که بیماران و خانواده های ایشان در طول زمان پر فراز و نشیب درمان، دغدغه ای جز بیماری نداشته باشند و دراین مسیر با رویه بهتر قدم بردارند و در کنار فرزندان بیمار خود در طول درمانشان در تهران باشند. پس با تامین نیاز های اساسی کودکان بیمار و خانواده های ایشان یعنی اقامتگاه مناسب و دسترسی به غذای سالم، خانواده های بیماران در این دوران دشوار درفضایی شبیه خانه وقت را می گذرانند تا غیر از نگرانی برای سلامتی فرزندانشان از سایر دغدغه های فکری تا حد ممکن رها شوند.
این خانه واقع در محدوده سید خندان دارای 10 اتاق ایزوله است که پذیرش کودکان زیر 18 سال (دختر) و زیر14 سال (پسر) مبتلا به تالاسمی ماژور، نقص ایمنی، هموفیلی و سایر بیماری های ژنتیکی خونی که نیازمند به پیوند مغز استخوان است را با شناسایی و معرفی سه بیمارستان مرکز طبی کودکان، بیمارستان کودکان مفید و بیمارستان شریعتی خدمات رایگان ارائه می دهد.
خبر: سعادت


   1397/12/4 12:08     
  
تعداد بازدید :  209

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: