برگزاری اردوی جهادی در استان خراسان جنوبی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به مناسبت  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری اردوی جهادی کرد. در این سفر که دکتر باقرزاده متخصص بیماری های عفونی و دبیر ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه و نیز تیم های تخصصی کودکان و بیماری های پوستی و گوش و حلق و بینی دانشگاه حضور داشتند  در مجموع 320 نفر در تاریخ های 18 و 19 بهمن ماه در روستا های شهرستان نهبدان و روستا های ذکری و گل نی شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی بطور رایگان ویزیت تخصصی شدند.
در این اردوی جهادی سه مورد تزریق در جوشگاه سوختگی کودکان زیر ده سال در روستای زیرکوه توسط دکتر عمادی متخصص پوست بیمارستان رازی انجام شده است و تعداد ۵ بیمار ( چهار نفر زیرکوه و یک نفر درمیان) شناسایی شدند که برای عمل جراحی درمانی و زیبایی به بیمارستان پوست رازی تهران اعزام خواهند شد. در ضمن در طی وزیت ها بیمار باردار با سرطان پستان و همچنین بیمار با شکم حاد و یک بیمار کودک با عفونت تنفسی بصورت اورژانسی به بیمارستان اعزام و بستری شدند.
علاوه بر این با حضور دکترعمادی (پرشک متخصص پوست و مسئول تیم اضطراری دانشگاه)، اهالی و مسئولین استان، چاه آب شرب رزه نیز افتتاح شد که بخش قابل توجه ای از هزینه آن توسط دکتر عمادی پرداخت شده است. و لوح تقدیر از طرف شوراهای روستاهای درمیان و دهیاران به ایشان تقدیم شد.
توضیح اینکه در حاشیه مراسم بسته های حمایتی ویژه مادران باردار و شیرده نیز توزیع شد.
خبر: فصیحی


   1397/11/24 08:56     
  
تعداد بازدید :  153