همایش کنترل سرطان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه،  همایش کنترل سرطان  همزمان با روز جهانی آن 15 بهمن ماه 97 ، با مشارکت وزارت بهداشت و درمان ، دانشگاه علوم پزشکی تهران و حضور سازمانهای فعال در این عرصه  درمحل سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.
این مراسم با هدف بالا بردن سطح آگاهی مردم در زمینه شناخت بیماری سرطان، ترغیب و پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها، و هم افزایی و مشارکت موسسات خیریه و سازمانهای مردم نهاد برگزارشد .
در بخشی از این همایش ، در خصوص شیوه‌ های نوین درمانی مطابق با استانداردهای جهانی، رعایت عدالت در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان و فراهم‌سازی امکاناتی در راستای دسترسی کلیه بیماران به مراقبت‌های درمانی و حمایتی و تسکینی، مطالبی گفته شد.
آراسب احمدیان، رئیس هیأت مدیره شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران  نیز در صحبت های خود از اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن به انجمن کنترل جهانی گفت و اشاره کرد: پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) و  عضویت در این شبکه امکان تبادل دانش و اطلاعات تخصصی روز ، توسعه ارتباطات میان جامعه متخصصان و در نهایت ارتقای سطح کیفی درمان و خدمات حمایتی برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان را فراهم می‌کند.
در این همایش  از اهداف بلند مدت شبکه ملی سرطان، به تنظیم برنامه ای همسو با برنامه کنترل این بیماری در وزارت بهداشت اشاره شد، تا سازمان‌های مردم ‌نهاد بتوانند با استفاده از ظرفیت خود در برنامه پویش ملی سرطان حضور داشته باشند. و  برنامه یکپارچه در کنترل آن  با همکاری دولت در کشور به وجود آید.
توضیح اینکه در حاشیه این مراسم تعداد 15 موسسه خیریه و سازمانهای فعال و حامی بیماران سرطانی با برپایی غرفه، فعالیتهای خود را به نمایش گذاشتند.
خبرنگار: رقیه باقرزاده


   1397/11/16 16:02     
  
تعداد بازدید :  129

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: