جلسه شورای مشارکت های مردمی با حضور معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، اولین جلسه شورای مشارکت های مردمی  یکشنبه 14  بهمن در دفتر معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه با حضور دکتر گتمیری قائم مقام رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان، دکتر ترابی رئیس دبیرخانه مرکزی اتوماسیون اداری، دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی، دکتر جعفریان سرپست کالج بین الملل، دکتر صداقت مدیر گروه حشره شناسی دانشکده بهداشت و جمعی از اساتید هیئت علمی و مدایران معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
در این جلسه دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه بر اهمیت و تشکیل چنین شورایی در دانشگاه با توجه به ابعاد مختلف مشارکت جامعه در دانشگاه تاکید کرد، سپس دکتر نوروزی تشکیل این جلسه و حرکت به سمت ایجاد بنیاد حامیان دانشگاه را تحولی بزرگ در دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد که ثمرات ارزشمند مصوبات این شورا شامل حال مردم شود.
ایشان در ادامه هدف از تشکیل این شورا را ایجاد هسته ای به عنوان اتاق فکردانشگاه درجهت حمایت از حوزه های مختلف سلامت دانست و تاکید کرد که حضورخیران در این شورا بایستی پیش بینی شود و ان شا الله روزی به جایگاهی برسیم که  نیازهای دانشگاه با کمک  و همراهی مشارکت های مردم رفع شود و حمایت از حوزه های درمان، دارو، بیمار و همراه آن، دانشجو، پژوهش، آموزش، اجتماعی و فرهنگی شاخه های حمایتی این شورا خواهد بود.
دکتر گتمیری اظهار داشت هزینه کرد واریزی نیک اندیشان پیرو نیت قلبی آنان با توجه به فرایند برگرداندن آن از حساب دانشگاه، پروسه بسیار پیچیده و زمانبری است لذا تشکیل این شورا با شماره حساب خاص خودش می تواند این فرایند را تا حدی اصلاح کرده و بهبود بخشد و نیازهای دانشگاه بایستی بصورت طبقه بندی شده در اختیار این شورا قرار گیرد تا بصورت شفاف و اثربخش رفع شود. همچنین وی حضور فعال تر دفترارتباط با دانش آموختگان دانشگاه و بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری در این ارتباط  را موثر دانست.
در ادامه دکتر ترابی گفت: خیلی سریع باید به سمت اجرای برنامه عملیاتی تدوین شده برویم و با تهیه مستندات و آیین نامه ها زمان  را از دست ندهیم و با استفاده از الگوهای موجود و اهداف شورا ازبومی سازی استفاده کرده و ضمن تهیه نقشه حمایت و ابعاد آن، به سمت تشکیل بنیاد مذکور حرکت کنیم.
دکتر رفیع نژاد در ادامه جلسه به لزوم پایه ریزی اعتماد و شفاف سازی کمک های خیرین و استفاده از ظرفیت های همکاران بازنشسته دانشگاه تاکید داشت.
در انتهای جلسه حضار اذعان داشتند این شورا بایستی به عنوان یک تسهیل گر در جهت رفع موانع برآورد نیازهای دانشگاه گام بردارد و با رویکرد جدیدی نسبت به هدایت و نظارت برهزینه کرد و جلب کمک های خیران و مشارکت های مردمی تشکیل شود.
خبرنگار: سعادت
عکس: حسین میری


   1397/11/16 15:48     
  
تعداد بازدید :  143