برگزاری جلسه دی ماه ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه جلسه دی ماه ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه روز یکشنبه 30 دی ماه ۹۷ برگزار شد.
این جلسه حضور معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه، روسای شبکه های بهداشت و درمان، نمایندگان تام الاختیار معاونت های درمان، بهداشت، مرکز بسیج جامعه پزشکی، رئیس اداره خیران و مسئولان قرارگاه رویش های انقلاب اسلامی و کانون های جهادی دانشجویی محیا و مهریار شرکت داشتند.
 دکتر باقرزاده مدیر فرهنگی دانشگاه گزارش کوتاهی از فعالیت های انجام شده در ماه اخیر را ارائه داد و از تصمیم دانشگاه برای تشکیل «تیم اضطراری» خبر داد، ایشان افزود: ابلاغ مسئولیت این تیم به نام دکتر سید ناصر عمادی توسط معاون اجتماعی فرهنگی دکتر رستمیان و معاون درمان دکتر رضایی امضا شده است و به زودی اقدامات اجرایی آن شروع خواهد شد.
 در این نشست دکتر عابدینی که به عنوان نماینده کانون جهادی دانشجویی محیا در جلسه حضور داشت گزارش کوتاهی از اردوی جهادی این کانون در روستای کریم آباد کهریزک را ارائه کرد. حاجی زاده مسئول قرارگاه جهادی رویش های انقلاب اسلامی نیز از اردوی جهادی پایان هفته  این قرارگاه در منطقه گلحصار از توابع شهر ری خبر داد و افزود  این اردو شامل چهار مرحله ویزیت خانه به خانه، ویزیت عمومی، ویزیت تخصصی و ارجاع به بیمارستان خواهد بود و در مرحله نخست این اردو خانواده های نیازمند شناسایی و در حد امکان به آنان خدمات مختلف ارائه می شود لازم به ذکر است که این اردو با پشتیبانی سازمان بسیج سازندگی سپاه سیدالشهدا برگزار می شود.
 دکتر تاجیک رئیس شبکه بهداشت و درمان شهر ری ضمن استقبال از فعالیت‌های جهادی افزود شبکه بهداشت و درمان شهرری آمادگی دارد در حد امکانات خود، همه گونه همکاری را با گروه‌های جهادی انجام دهد و درخواست کرد برای آمادگی مراکز بهداشت و اطلاع آنان از فعالیت های جهادی منطقه تحت پوشش، حداقل یک هفته قبل به شبکه اطلاع داده شود.
 همچنین در این جلسه آقای رسولی مسئول بسیج دانشجویی پیشنهاد طراحی یک مدل واحد و مناسب را در اردوهای جهادی پیشنهاد کردند و سعادت رئیس اداره خیرین نیز برای جلب همکاری بیشتر این افراد پیشنهاد داد در هر مرکز بهداشت کمیته‌ای به نام کمیته فعالیت‌های جهادی متشکل از مسئولان شبکه خیرین و نمایندگان ستاد فعالیت های جهادی تشکیل شود. سلطانی مسئول مددکاری دانشگاه نیز گفت: برخی از افراد نیازمند، علاوه بر مشکلات مالی از خدماتی که در مراکز مختلف ارائه می شود و می توانند از آن استفاده کنند خبر ندارند لذا مددکاران می توانند به افراد ارجاع شده به بیمارستان ها این مراکز را معرفی و آنان را راهنمایی کنند.
 در این جلسه دکتر رستمیان رئیس ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه افزود: در بسیاری از کشورها برای اعضای هیئت علمی و دانشجویانی که در بستر اجتماع فعالیت می‌کنند امتیازاتی در نظر گرفته می شود و این موضوع از ضروریات دانشگاه های نسل سوم و چهارم است ما نیز در سامانه شعاع مواردی را پیش بینی و در دستور کار داریم تا به فعالیت های اعضای هیئت علمی فعال در عرصه های اجتماعی و فرهنگی امتیاز تعلق گیرد و در ارتقای آنان موثر باشد.
وی ادامه داد: در ستاد فعالیت های جهادی کارهای خوبی برای حضور اعضای هیأت علمی و دانشجویان و ارائه خدمت مردم انجام شده و مورد استقبال هم قرار گرفته که قابل تقدیر است و در واقع یکی از وظایف ستاد بسترسازی برای حضور و فعالیت داوطلبان در جامعه می باشد.
در پایان آقای دکتر نیک فرجام ضمن ارائه گزارشی از بیماران ندامتگاه ها و زندان هایی که در مناطق تحت پوشش دانشگاه قرار دارد گفت در حال حاضر بزرگترین ندامتگاههای کشور در محدوده دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته که 20 تا 25 هزار نفر زندانی دارد و یکی از مشکلات آنها بیماری های واگیردار است نامبرده تعداد بیماران مبتلا به هپاتیت c را در کشور نیم درصد و در زندان ها 5/35 درصدجمعیت اعلام کرد که اختلاف معنی دار و قابل توجهی است. نامبرده برای غربالگری و درمان زندانیان بیمار از ستاد فعالیت های جهادی در خواست همکاری کرد که دکتر باقرزاده دبیر ستاد افزود: سعی می شود برای حل مشکل از مشارکت نهادهای خارج از دانشگاه استفاده کنیم.
خبر: فصیحی 
عکس: میری
 
   1397/11/1 13:53     
  
تعداد بازدید :  159