کارگاه نقش طبابت عالمانه و بدون مرز در اعتبار و اعتلای دین و میهن
 به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه نقش طبابت عالمانه و بدون مرز در اعتبار و اعتلای دین و میهن ویژه اعضای هیئت‌علمی ، با حضور دکتر سید ناصر عمادی عصر چهارشنبه 26 دی ماه 1397 در سالن G6  ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
دکتر عمادی ابتدا  سرگذشت خود را از دوران کودکی و فوت برادرش را بیان کرد و آن را انگیزه‌ای دانست که  باعث شد  به سوی رشته پزشکی و معالجه مردم  ترغیب شود. وی پس از دوران تحصیلات دیپلم برای خدمت سربازی عازم جبهه می‌شود. در سال 1373 از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ‌التحصیل ودر سال 1379 وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.سال 1383 تخصص خود را در رشته پوست کسب و سپس وی وارد مرحله تدوین مقالات متعدد در زمینه بیماری‌های پوستی شد.
مقالات متعددی  در باره جنگ خصوصاً بیماری‌های پوستی حاصل از جنگ‌های شیمیایی نوشت و در دادگاه لاهه مورد توجه قرار گرفت. این مقالات در ژورنال‌های متعددی از جمله ژورنال‌های پزشکی آمریکا منتشر شد. دکتر با نمایش تصاویری از درمان‌های متعددی که برای جانبازان و مردم شهرهای جنگ‌زده انجام داد یاد کرد. حتی به شهر کرکوک عراق پس از خروج داعش کرکوک رفت و مشغول مداوای بیماران پوستی مردم آنجا شد.علت حضورش در آنجا مداوای بیماران، جبهه و دیدن درد و آسیب جنگ‌های شیمیایی بود.
دکتر عمادی سپس به مداوای سالک در شهر بم و علاقمندی خود به  فعالیت درمانی در آفریقا  پرداخت و انگیزه خود را فهم درد بیماری‌های پوستی دانست. ایشان علیرغم معلومات کم از زبان انگلیسی به کنیا وارد می‌شود  و در شهر نایروبی فعالیت درمانی خود را با گسترش درمانگاه ایران در کنیا آغاز می کند. البته فعالیت‌های درمانی و آموزش مردم آفریقا در مقابله با بیماری‌های عفونی خصوصاً پوستی باعث شد ایشان در رسانه‌های گروهی آن کشور مورد استقبال قرار گیرد.
جلسه کارگاه با نمایش تصاویر و توضیح  برنامه‌های برون‌مرزی درمانی ایشان  مورد استقبال و رضایت حداکثری شرکت‌کنندگان قرار گرفت و با پرسش و پاسخ به پایان رسید.
گزارش: مسعود ایرجی
عکس: حسین میری


   1397/10/30 13:48     
  
تعداد بازدید :  132