برگزاری اردوی جهادی توسط کانون جهادی دانشجویی محیا در منطقه کریم آباد کهریزک
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، اردوی جهادی ارائه خدمات بهداشتی درمانی به هم میهنان و نیز اتباع افغانی ساکن منطقه روستای کریم آباد کهریزک توسط کانون جهادی دانشجویی محیا برگزار شد.
این فعالیت کانون دانشجویی جهادی که با مشارکت سازمان بسیج سازندگی سپاه سید الشهدا (ع) تهران بزرگ انجام شد با اردوی ویزیت رایگان گروه جهادی ابوحامد که از پزشکان و دانشجویان پزشکی افغانستانی هستند همزمان شد. و مورد بازدید دکتر زهرایی رئیس بسیج سازندگی کل کشور قرار گرفت.
کانون ها و گروههای فعال جهادی دانشگاه بدون توجه به جنسیت ، دین و قومیت بصورت داوطلبانه در مناطق کم برخوردار حاضر می شوند و وقت و تخصص خود را تقدیم افراد نیاز مند می کنند تا دین خود را به مردم و همنوعانشان ادا نموده و به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل کنند. آنچه در زیر می آید گزارش ارسالی این کانون به ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه است.
یه چشمش به اخبار افغانستان و یه چشمش به آینده ی نامعلوم بچه هاش تو ایران...
میگفت مگه یه مادر چقد ظرفیت داره؟ چقد میتونه ویرانیه مملکتشو ببینه؟ چندبار میتونه زمین خوردن خانوادشو ببینه و تحمل کنه؟
اما به قول خودش خدا رو شکر... تا الان تونسته بود... بازم میخواست که بتونه... که قوی باشه...
که مادر باشه و مادری کنه...
در اردوی جهادی پزشکی  که در تاریخ ۲۱ دی ماه در روستای کریم آباد کهریزک توسط کانون جهادی محیا برگزار شد به ۱۹۷ نفر از اهالی محترم روستای کریم آباد خدمات پزشکی از قبیل غربالگری قند و فشار خون و ویزیت پزشکی، معاینات مامایی، مشاوره روان شناسی، آموزش بهداشت و همچنین ویزیت فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی ارائه شد.
در این اردوی جهادی پزشکی  که در امام زاده بی بی رقیه کریم آباد برگزار شد ۲۳ نفر از اعضای کانون جهادی محیا حضور داشتند و طی بررسی ها ۴۸ نفر از مراجعه کنندگان که نیاز به ویزیت متخصص دارند که در اردوی بهمن ماه متخصصین پزشکی که به همت ستاد جهادی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود ویزیت می شوند.
خبر: واحد فرهنگی


   1397/10/29 15:34     
  
تعداد بازدید :  207