برگزاری بیست و سومین جلسه‌ آموزش به مراقبان پایگاه های بهداشت درپروژه تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه آموزش نحوه عملکرد و اطلاعات کامل در مورد پروژه  توسعه همه ‌جانبه دوران کودکی در اسلامشهر سه شنبه   3 دی 97 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت اسلامشهر، با حضور دکتر توکلی کیا مدیر پروژه و متخصص اجتماعی پزشکی، دکتر قره خانی کارشناس مسئول بهداشت خانواده ستاد اسلامشهر، حمیرا پشت کوهی کارشناس کودکان ستاد اسلامشهر، زهرا اسلامی نیا کارشناس فرهنگ سلامت معاونت اجتماعی و ده نفر از مراقبان پایگاه های بهداشت اسلامشهر برگزار شد.
در ابتدا دکتر توکلی کیا در مورد اهداف طرح ، مشارکت مادران، سلامت کودکان به منظور شناخت اختلالات تکامل کودکان تا سن 4 سالگی، شناسایی و مداخله و مراقبت بهنگام و غربالگری توضیحاتی ارائه کرد، سپس به سوالات و مشکلات مراقبین که در حین انجام پروژه با آن مواجه شده بودند پاسخ داد.
در ادامه حمیرا پشت کوهی کارشناس کودکان ستاد اسلامشهر به موارد زیر پرداخت و گفت: طبق آمار بایستی کودکان مشکل دار غربالگری شوند و به سطح بالاتر ارجاع داده شوند. دقت روی سن اصلاح شده کودکان نارس بیشتر باشد و نظارت دقیق مراقبین روی پرسشنامه تکمیل شده در بازه زمانی، لازم و اجرایی است.
وی ادامه داد، باید آموزش عملی پذیرش کودک در حضور رابط جدید انجام شود و از هر پایگاهی یک رابط فعال به عنوان نماینده رابطان انتخاب شود که در صورت نیاز دسترسی به آن سریع تر مقدور باشد، در ادامه بحث و تبادل نظر در مورد فرم شماره چهار که ایده یکی از رابطان فعال بود نهایی شد.
در پایان پشت کوهی از همکاری صمیمانه و خیرخواهانه مراقبان در این پروژه قدردانی کرد و گفت از رابطان پایگاه های خود بخواهید که رابط جدید معرفی کنند و در صورت تائید از سمت شما آن رابط در لیست اضافه شود، زیرا این پروژه همچنان در حالت گسترش و توسعه می باشد و همکاری افراد بیشتری را می طلبد.
گزارش و عکس : اسلامی نیا

   1397/10/5 11:30     
  
تعداد بازدید :  171

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: