حضور پرشور داوطلبان وسفیران سلامت در همایش سلامت و زندگی به مناسبت گرامیداشت روز داوطلب
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، بیش از 900 نفر از داوطلبان و سفیران سلامت در همایش سلامت و زندگی به مناسبت روز جهانی داوطلب، شرکت کردند. این همایش که به همت گروه آموزش و ارتقاء سلامت معاونت اجتماعی 16 آذر در سالن آمفی تئاتر دانشگاه با موضوع پیشگیری وکنترل پوکی استخوان با مشارکت جامعه، برگزار شد. دکتر رستمیان، معاون اجتماعی فرهنگی و فوق تخصص روماتولوژی، در ابتدا ضمن خوشامد گویی و تبریک روز داوطلب به راهکارهای پیشگیری از پوکی استخوان و راه های درمان این بیماری اشاره کرد.
سپس دکتر گلمکانی سرپرست دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، به نقش داوطلبان و سفیران سلامت در مشارکت ساختارمند مردم برای سلامت اجتماعی مباحثی را ارائه کرد.
در ادامه دکتر حلب چی، معاون دانشجویی فرهنگی و متخصص پزشکی ورزشی، به موضوع ورزش و پیشگیری از پوکی استخوان اشاره کرد و به توضیحاتی پیرامون ورزش و جلوگیری از پوکی استخوان پرداخت و گفت: هر شخصی که دچار پوکی استخوان می شود، فکر می کند که دیگر توان ورزش کردن ندارد و خود را از آن محروم می کند ولی در اصل افرادی که دچار پوکی استخوان با شدت کمی هستند باید به ورزش ادامه بدهند.
در ادامه همایش برنامه هایی از قبیل اجرای موسیقی توسط خوانندگان محبوب، حسین نجفی و مجید سلطانی برگزار شد، همچنین معرفی و تجلیل از سفیران سلامت ورزشکار و هنرمند به ترتیب محمود نظریان و مجری محبوب صدا و سیما، آقای سید کاظم احمدزاده واجرای موسیقی توسط گروه بین المللی اسرا، با مجری گری آقای توانگر وخانم حسینی ادامه یافت.
سپس تقدیر از 4 نفر داوطلبان سلامت از شهرستانهای ری، اسلامشهر و مرکز بهداشت جنوب نیز با حضور دکتر رستمیان، دکتر سیف برقی دبیر اجرایی همایش و دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی، صورت گرفت. داوطلبان سلامت برگزیده نرگس خانکی، فاطمه رضایی، فاطمه خداشناس  وخدیجه صالحی بودند. همچنین به 5 نفر از سفیران سلامت شرکت کننده نیز به قید قرعه جوایزی اهداء شد و در انتها برای حضار فیلم سینمایی آستیگمات، اکران شد.
خبرنگار: امینی
عکس: میری

 


   1397/9/17 12:52     
  
تعداد بازدید :  444