برگزاری کارگاه ارتقاء هویت ملی در سالن G6 ستاد مرکزی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه ارتقاء هویت ملی  ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ها، با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی رحمانی ، عصر روز چهارشنبه 30 آبان در محل سالن G6  ستاد مرکزی  دانشگاه برگزار شد.
در این کارگاه  استاد رحمانی در ادامه مباحث جلسه گذشته، از حاضران خواست نظرات خود را راجع به تفکر و چگونگی آن بیان کنند. سوال اساسی استاد این بود که بر مبنای سخن پیامبراسلام(ص) که فرمودند: یک ساعت تفکر از 70 ساعت عبادت برتر است، آیا برنامه ای برای تفکر دارید یا خیر.  وی سپس با ذکر روایتی از پیامبر اسلام (ص) : به افتراق بین موجودات زنده نظیر زنبور و مورچه اشاره کرد و با پرسش این تفاوت از حاضران گفت: ما باید با تفکر تفاوت ها و اشتراکات موجودات را بهتر بشناسیم.
 حجت الاسلام رحمانی در ادامه وارد بحث اصلی کارگاه شد و ضمن دو جانبه دانستن مبحث کارگاه بیان داشت: ما هر گونه بی نظمی را به ایرانیها تعمیم می دهیم. مشکل اساسی در جامعه ما  این است که انسانها هویت خود را فراموش میکنند و انسان بی هویت کسی است که اصالتش را نادیده می گیرد. وی ضمن تاکید بر اهمیت ارتقاء هویت ملی از طریق برتری علمی از حاضران پرسید: پیروزی ایران در مسابقات فوتبال را برای ایران باعث افتخار می دانند یا کشف علمی دانشمندان کشورمان در عرصه های مختلف علمی. وی اضافه کرد : بی هویتی یعنی فقدان اصالت فردی.
در پایان جلسه کارگاه با پرسش و پاسخ حاضران و شناخت معنای هویت و بحران هویت به پایان رسید.
خبرنگار: مسعود  ایرجی
عکس: حسین میری

 


   1397/9/5 14:28     
  
تعداد بازدید :  218