کانون های سلامت روستاهای چهاردانگه در آستانه بازگشایی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، کارشناس آموزش و ارتقاء سلامت معاونت اجتماعی خانم احمدی، به منظور راه اندازی کانون های سلامت در روستاهای چهاردانگه به همراه کارشناس مسئول آموزش و ارتقاء سلامت اسلامشهر، خانم ایمانی، در تاریخ 7 آبان از روستاهای قاسم آباد خشکه، فیروزبهرام و علی آبادقاجار در بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر بازدید کرده و جلساتی را در محل دهداری ها برگزار کردند.
در روستای قاسم آباد خشکه با نظر دهیار، رییس شورا و بهورز مقرر شد، کانون در محل مسجد روستا کار خود را با ثبت نام از متقاضیان برای عضویت شروع کند. در فیروز بهرام نیز با حضور دهیار، رییس و اعضای شورا و بهورز مقرر شد محل کانون سلامت فعلا خانه بهداشت در نظر گرفته شود و ثبت نام آغاز شود. در علی آباد قاجار نیز جلسه مشابه با حضور، رییس شورا و بهورز برگزار شد و مقرر شد کانون سلامت در محل دهیاری آغاز به کار نماید. همچنین مقرر شد داوطلبین سلامت فعال محلات، مسئول ثبت نام باشند و سفیران سلامت، اعضای گروه های خودیاری سلامت و داوطلبین سلامت در صورت تمایل در کانون سلامت محلات عضو شوند.
لازم به ذکر است کانون های سلامت با هدف توانمندسازی و جلب مشارکت مردم در راستای ارتقاء سلامت محله خود راه اندازی می شود. اعضا آن مردم محله می باشند و یک نفر را به عنوان دبیر کانون سلامت با رای گیری انتخاب می نمایند. دبیر کانون سلامت به عنوا ن نماینده مردم در مجمع سلامت محله/ روستا شرکت فعال دارد. مجمع سلامت محله نیز در روستاها به ریاست دهیار و دبیری بهورز تشکیل می شود و مشکلات مربوط به سلامت روستا را شناسایی و با کمک مردم، مسئولان و معتمدان محلی برای برطرف نمودن مشکلات و ارتقاء سلامت مردم روستا برنامه ریزی می کند ضمنا در صورتی که نیاز به حمایت سطوح اجرایی بالاتر باشد مسئله را به مجمع سلامت شهرستان ارجاع خواهد داد.

خبرنگار: امیری
   1397/8/12 13:14     
  
تعداد بازدید :  230

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: