برگزاری کارگاه مهارت های همسر داری
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه مهارت های همسریابی، ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور دکتر رضا بازرگان ، عصر روز چهارشنبه 25 مهر‌ماه  در محل سالن G6  ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
  استاد بازرگان در خصوص مهارت همسرداری به اهمیت تحسین شدن یا دیده شدن پرداخت و نقش تحسین را در تعیین سرنوشت انسان ها مهم تلقی کرد. بازرگان با ذکر میزان اجتماعی بودن ایرانیان از نظر گاتمن گفت درک شیوه های حل اختلاف در روابط بین زن و شوهر موجب  بقای خانواده ها می شود. وی همچنین از قول سانتزو گفت زندگی جنگ انتظارات است. استاد سپس اقتدار را از نظر دورنر توانایی قانع کردن دیگران دانست . استاد بازرگان ضمن تاکید بر اهمیت مهارت گوش دادن در کنار درک متقابل یکدیگر گفت لج درآوردن به عنوان عادت رایج در بین جامعه رواج پیدا کرده است. وی افزود عمر ازدواج در جهان رو به کاهش است و در آمریکا عمر ازدواج بین 14 تا 15 سال دوام دارد و  در کشورهای اروپایی عمر ازدواج بین 9 تا 10 سال رسیده است و روانشناسان می گویند ازدواج های دوم به بعد از ریسک بالایی نسبت به ازدواج اول برخوردار است . ایشان در خصوص اهمیت گفتگو در خانواده ها  بیان داشت میزان گفتگو میان زوجین در طول شبانه روز به کمتر از 17 دقیقه می رسد. قرار است ادامه این مبحث در جلسات دیگری صورت پذیرد.
جلسه کارگاه با معرفی کتاب مهارت های زناشویی نوشته گلاسر در میان استقبال گرم حاضران و پرسش و پاسخ به پایان برده شد.خبرنگار: مسعود ایرجی 
عکاس: حسین میری


   1397/7/25 11:15     
  
تعداد بازدید :  99