کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران
پنجمین جلسه  کارگروه سلامت و امنیت غذایی  استان تهران در سال جاری در روز چهارشنبه 11 مهر به ریاست آقای شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تشکیل شد. جلسه با بررسی اجرای مصوبات جلسات قبلی آغاز شد. آقای دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه و دبیر کارگروه با اشاره به اهمیت نقش کارگروه سلامت و امنیت غذایی در حفظ و ارتقا سلامت مردم و نقش مهم همه دستگاهها در این خصوص با انتقاد  از عدم حضور برخی مدیران اجرایی استان  در جلسات کارگروه و عدم اجرای  کامل  دو مصوبه  بخصوص جلوگیری  از آبیاری مزارع با فاضلاب و زباله گردی، خواستار مداخله جدی رئیس کارگروه و استانداری در این زمینه شد.
 آقای بازگیر رئیس سازمان  محیط زیست تهران با  اشاره  به عدم تهیه طرح جامع مدیریت پسماند تهران با وجود الزامات قانونی و مشکل مزمن زباله گردی و عدم تفکیک زباله از تشکیل کارگروه مشترک مدیریت پسماند و سلامت و امنیت غذایی در روزهای آینده جهت طرح و پیگیری موضوع خبر داد.
مهندس آجودانی نماینده جهاد کشاورزی نیز با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط جهاد کشاورزی  به مشکلات برخورد با آبیاری مزارع با فاضلاب اشاره کرد و گفت  جهاد کشاورزی استان آماده هر نوع همکاری در برخورد با این معضل می باشد. مهندس نوروزی مسوول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایران با ارایه گزارشی از آلودگی یکی از کانالهای آب کشاورزی در یکی از شهرهای تحت پوشش خود خواستار مشارکت و مداخله جدی جهاد کشاورزی و محیط زیست در این خصوص شد.
 در ادامه دکتر صدرایی رییس گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران  با اشاره به حجم نگران کننده مزارع سبزی و صیفی آبیاری شده با آبهای نامتعارف برخورد با این موضوع را در گرو اقدام اساسی در جهت اصلاح شبکه فاضلاب وتصفیه آن دانست در ادامه دکتر محمدی نیا معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مخاطرات آبیاری مزارع آبیاری شده با آبهای غیر متعارف در مناطق تحت پوشش دانشگاه خود مشارکت و همکاری بیش از پیش جهاد سازندگی را در این خصوص خواستار شد  همچنین  آقای کوچکی نماینده دادگستری استان آمادگی کامل دادگستری را در خصوص برخورد با سبزیکاران متخلف اعلام کرد.درادامه دکتر تاملی معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران هم با طرح موضوع ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب رسان سلامت و ابلاغ قانون مصوب در این خصوص مشارکت کلیه دستگاهها بخصوص صدا و سیما ،ارشاد و دستگاه قضایی را در این خصوص خواستار شد.
دکتر نجاریان مشاور اجرایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با اشاره به قانون ممنوعیت واردات قرص برنج از سوی وزارت بهداشت از صدور مجوز واردات قرص برنج از طرف جهاد کشاورزی انتقاد کرده و با توجه به خطرات قرص برنج و موارد سوء مصرف آن خواستار ممنوعیت کامل واردات قرص برنج شد.  آقای حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رییس کارگروه با جمع بندی مباحث مطرح شده  با اشاره به تکالیف قانونی دستگاهها در خصوص حضور مدیران و پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه  بر اجرای سریعتر  آنها تاکید کرد.
 
خبرنگار و عکس: دکتر عباسی 


   1397/7/18 08:31     
  
تعداد بازدید :  186

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: