برگزاری کارگاه بیمارستان های صحرائی و سیر تکامل آن در دوران دفاع مقدس
 به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه بیمارستان های صحرائی و سیر تکامل آن در دوران دفاع مقدس ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور دکتر محمدعلی محققی، عصر روز چهارشنبه 4 مهرماه 97 در محل سالن ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
   
دکتر محققی در ابتدای بحث به اهمیت دفاع مقدس در تاریخ ملت ما به عنوان یک مقطع تاریخی، نورانی و درخشان تاکید کردند و حضور جامعه پزشکی در دفاع مقدس را همانند حضور همه اقشار ملت دارای ویژگی ممتاز دانست. از نظر ایشان اصلی ترین ظرفیت حضور پزشکان در دفاع مقدس را برای آینده دانست و افزود بررسی وقایع دفاع مقدس باید با استفاده از شیوه تاریخ نگاری نقلی، عقلی یا تحلیلی صورت پذیرد. دکتر محققی پیام ها، درس ها و عبرت های به جا مانده از دفاع مقدس را مهمترین ویژگی و ارزش برای امروز و آینده ملت ایران بیان کرد.
 دکتر محققی در ادامه ضمن ستودن مشارکت پزشکان در دفاع مقدس شمه ای از مجاهدت های پزشکان دانشگاه علوم پزشکی تهران را قبل و بعد از انقلاب و در طول دفاع مقدس در مداوای مجروحان برشمرد و از همکاران خود نظیر آقایان دکتر فاضل، دکتر باستان حق، دکتر رادمهر، دکتر بنازاده، دکتر معتمدی، دکتر خداپرست، دکتر طهماسبی، دکتر فروتن و دکتر کلانتر بعنوان پزشکانی که در راه انقلاب و دفاع مقدس مجاهدت کردند یاد کرد.
 
  استاد محققی که خود از مبارزان قبل و بعد انقلاب بوده است ، تجربیات به دست آمده در ساخت بیمارستان های صحرایی با استحکام بیشتر برای مداوای مجروحان را تمجید کرد و ایجاد 51 بیمارستان صحرایی را در اواخر دوره دفاع مقدس را جزو فعالیت های  ارزشمند این دوره به حساب آورد.
 در پایان دکتر محققی به سئولات حاضران در خصوص فعالیت های پزشکی در طول جنگ تحمیلی پاسخ داد.

خبرنگار: ایرجی


   1397/7/1 08:39     
  
تعداد بازدید :  123