جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه برگزار شد.
 جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه با حضور اعضاء و مدعوین مرتبط با موضوع جلسه، روز سه شنبه 20 شهریور 97 در سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
 در این جلسه ابتدا دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی دانشگاه ضمن اشاره به «آیین نامه شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه» دانشجویان پیشنهادی برای عضویت در این شورا را معرفی و در خصوص شرایط آنان توضیحاتی را ارائه داد و با تایید اعضای شورا، آقای کیکاووس ازره دانشجوی دکترای تخصصی بهداشت حرفه ای و خانم کبری جودکی دانشجوی دکترای تخصصی اخلاق پزشکی به عنوان اعضای دانشجویی شورای انضباطی دانشجویان انتخاب شدند.
 در ادامه جلسه ناطق پور و بختیاری نمایندگان بسیج دانشجویی گزارشی از فعالیت های «قرارگاه اردوهای جهادی بسیج دانشجویی» در خصوص ارائه خدمات درمانی، فرهنگی و رفاهی در مناطق محروم را ارائه کردند که مورد تقدیر اعضاء قرار گرفت.
 در این نشست آقای مهندس صمد زاده مسئول واحد فناوری اطلاعات معاونت دانشجویی که از مدعوین جلسه بود به تشریح عملکرد حوزه فرهنگی دانشجویی دانشگاه در اجرای «برنامه عملیاتی مشترک» پرداخت و ضمن اشاره به چالش‌ها و مشکلات سال ۹۶ راهکارهایی را برای رفع آن در سال ۹۷ پیشنهاد داد.
 دکتر حلب چی با بیان توضیحاتی در مورد صندوق های قرض الحسنه دانشگاه،  ضمن مغفول خواندن جلب کمک‌های خیرین در امور دانشجویی از تشکیل کارگروهی به مسئولیت آقای دکتر هاشمی برای بررسی راه های مختلف برای جلب کمک خیرین در حوزه امور دانشجویی اشاره کرد و افزود در سال جاری با کمک معاونت اجتماعی فرهنگی کارهای خوبی برای جلب کمک‌های خیرین در حوزه دانشجویی انجام شده که جا دارد از آقای دکتر رستمیان و همکارانشان در امور خیرین تشکر کنم.
 معاون دانشجویی دانشگاه طرح «فرزندخواندگی علمی» برای کمک اعضای هیئت علمی به دانشجویان مستعد نیازمند به کمک مالی، و نیز طرح «کمک به امور عمرانی خوابگاه ها و مراسمات دانشجویی» (مانند مراسمات مذهبی و ملی) را از طرحهای حوزه تحت امر خود عنوان کرد.
 آقای دکتر هاشمی رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه دیگر مدعو این جلسه  نیز در خصوص جلب کمکهای خیرین توضیحاتی را ارائه و ارتباط با والدین متمکن دانشجویان برای کمک به دانشجویان نیازمند، پیگیری جلب کمک از نهادها سمن ها و افراد خیر و جلب کمک‌های اعضای هیئت علمی و دانش آموختگان دانشگاه را از برنامه های حوزه دانشجویی فرهنگی عنوان کرد.
 در پایان دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه ضمن تشکر از کارهای انجام شده در جلب کمک‌های خیرین گزارشی از صندوق های خیریه بیمارستانی ارائه و فعالیت دانشگاه در این زمینه را چشمگیر و موثر عنوان کرد ایشان استفاده از وقف و کمک بانک ها برای یاری رساندن به نیازمندان را از راهکار های دیگر خدمت به نیازمندان دانست و افزود در بیمارستانها، دانشکده ها و سایر واحدها بهتر است خیرین را از نتیجه کمک شان آگاه کرد، اگر خیرین بدانند با مبالغی که کمک کرده اند چه کارهایی انجام شده و چه بیمارانی مداوا شده اند قطعاً انگیزه آنان بیشتر خواهد شد.
 


   1397/6/25 13:15     
  
تعداد بازدید :  191