ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار در سازمان بین اللمللی خود مراقبتی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار،روز سه شنبه  2 مرداد ماه 97 مصادف با 24 جولای (روز ملی خودمراقبتی) ، با حضور پزشکان و اعضای جامعه پزشکی از سراسر کشور برگزار شد.
 پیرو این رویداد گزارشی از سمپوزیوم به سازمان بین المللی خودمراقبتی (international self-care foundation) ارسال شد که با استقبال بسیار زیاد رئیس این سازمان رو برو شد.
 Vebr رئیس سازمان بین المللی خود مراقبتی گفت :" واقعا برای به اشتراک گذاشتن جزئیات سمپوزیوم و جشنواره خود در مورد مراقبت از خود که در روز 24 جولای 2018 در دانشگاه تهران برگزار شد از شما تشکر می کنم. تبریکات من را در مورد سازماندهی رویدادی چنین موفقیت آمیز و مهم پذیرا باشید. این برای ما بسیار لذت بخش است که کشور ها توجه خود را به فرصت های مغفول مانده ولی بالقوه برای تشویق مردم برای مشارکت بیشتر در سلامت خودشان که به نفع همه ذیربطان است متمرکز می کنند.
من گزارش شمارا برای همکار خود دکتر آستین الستا در بخش مراقبت های اولیه و سلامت عمومی، بیمارستان Charing Cross، کالج امپریال لندن، که من می دانم به برنامه های شما علاقه مند می شود، ارسال کرده ام.
 ما بسیار خوشحال خواهیم شد با شما در تماس  باشیم و در مورد مراقبت از خود گفتگو کنیم.
با ارتباط گرفتن با دکتر Austen El-Osta در دپارتمان مراقبتهای اولیه و سلامت عمومی امپریال کالج لندن وی ضمن ابراز خوشحالی گفت: مرکز تحقیقات خودمراقبتی این دانشگاه ، آماده هرگونه همکاری با کشور ایران است
همچنین در ادامه تبادل نظر با جناب دکتر وبر ایشان در مورد خودمراقبتی و تبدیل کردن آن به سیاست ،اظهار داشتند:
"در واقع، مزایای مراقبت از خود بسیار واضح است و یک سوال مهم این است که چرا سریعتر توسعه پیدا نکرده است. دلایل شامل مشکلات تشریحی، چالش های رفتاری، سوالات پیرامون مسولیتهای فردی برای سلامت، عملکرد پزشکی  و محیط های نامناسب است.
یکی دیگر از موضوعات جالب این است که چگونه مراقبت از خود در سراسر جهان در حال توسعه است - این "کار در حال پیشرفت است". کشورهای مختلف رویکردهای مختلفی در پیش گرفته اند و فرصتی عالی برای به اشتراک گذاشتن این تجارب وجود دارد. بدیهی است، عمل مراقبت از خود با توجه به وضعیت اجتماعی و اقتصادی کشورها متفاوت است، اما در هیچ کشوری برای آینده بی اهمیت نیست. سخنرانی های استاندارد من اخیرا به شما نشان می دهد که کشورهای مختلف و ذینفعان مختلف (سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی، گروه های حرفه ای مراقبت های سلامتی، دانشگاهیان و غیره) در مراقبت از خود در حال انجام فعالیت هستند.
در نهایت یک هدف اصلی این است که مراقبت از خود تبدیل به یک سیاست شود و در همه سیاست ها، نه فقط سلامتی باشد. مفهوم "سلامت در تمام سیاست ها" سازمان بهداشت جهانی در اینجا مورد توجه است، هرچند که این ایده را فقط در مورد مراقبت از خود اعمال نمی کنند. ما راه طولانی برای تبدیل شدن به یک کشور ذاتا پیشگیرانه در پیش داریم. اما از منظر دیگر الآن زمانی هیجان انگیز با ارائه فرصت های بزرگ است، به طوری که همه ملل احساس می کنند راهی برای پیشبرد در این امر ضروری ،در حال ظهور است.
 بنابراین ISF خوشحال خواهد شد که از ابتکاراتتان در جمهوری اسلامی ایران سخن بگویید و خوشحال خواهد شد که در این باره مطلع شود. شخصا من افتخار می کنم که مجددا دعوت به بازدید و صحبت در ایران بشوم."
در ادامه با به روز رسانی سایت این سازمان نام ایران جزو کشورهایی که در روز خودمراقبتی فعالیتهای مفیدی انجام می دهند قرار گرفت.
در صفحه اخبار این سازمان نوشته شد ، در روز خودمراقبتی امسال بسیار خوشحال شدیم که متوجه شدیم ، سازمانهایی در ایران و اسپانیا هم به این رویداد ماحق شدند.
" ISF is pleased to see that International Self-Care Day continues to expand around the world, involving thousands of people in many different countries. For ISD 2018 we were delighted to see for the first time organisations in Spain and Iran being involved. In keeping with the stand-out use of ISD by many organisations in Canada, Nova Scotia Premier Mr Stephen NcNeil request an ISD lapel pin to wear on the day."
 
همچنین در صفحه اول این سایت هم در توضیح این رویداد نام ایران جزو کشورهای برگزار کننده و فعالیت کننده در آن وارد شده است.در حالیکه متاسفانه پیش از آن نامی از ایران در این عرصه وجو نداشته است.


 
 
   1397/6/10 10:31     
  
تعداد بازدید :  145

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: