برگزاری کارگاه سواد رسانه‌ای با تاکید بر فضای مجازی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه سواد رسانه‌ای با تأکید بر فضای مجازی (آسیب‌ها و فرصت‌ها)، ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور دکتر سید بشیر حسینی، چهارشنبه 24 مرداد‌ در محل سالن G6 ستاد مرکزی برگزار شد. 
   دکتر سید بشیر حسینی که دارای مدرک دکتری فرهنگ و ارتباطات و عضو هیئت‌علمی دانشگاه صداوسیما است، در ابتدای این جلسه بحث رسانه‌ها را ازنظر محتوا و تکنیکال شبیه بحث حوزه زبان دانست و افزود مدیریت تصویر، وظیفه اصلی رسانه‌هاست. دکتر حسینی سپس قطعاتی از فیلم طبیب یا حکیم آلمانی را که درباره شخصیت ابن‌سینا است، به نمایش گذاشت و به موضوع تصویر نمایی ایشان در رسانه‌های غربی پرداخت. ایشان سپس با نمایش تبلیغات کالا در رسانه‌ها، درباره اپلیکیشن های خرید کالا و خدمات در اینترنت و موبایل و راه‌های کسب درآمد از رسانه‌های نوین توضیحاتی داد. در پایان جلسه اول با ذکر سخنان دورکیم که اگر کسی خاطرات خوبی از گذشته داشته باشد خودکشی نمی‌کند، کلیپی از نتایج تأثیر مخرب فضای مجازی ازجمله اینستاگرام در رابطه با خودکشی دو دختر اصفهانی پخش شد.
پس از استراحت کوتاهی جلسه دوم با توضیحاتی درباره اصل 4 اصل طلایی و تکنیک های موثر انتقال پیام رسانه ای آغاز شد و با بحث فضای مجازی و فلیترینگ اینستاگرام، شهرت مجازی و ناگفته هایی از رسانه‌ها، راه های استفاده هوشمندانه از تلفن هوشمند، چهار خصلت ویژه دنیای رسانه‌ها (شامل عدم محدودیت زمان، مکان وزبان و سادگی)، کسب و کار مجازی و تأثیر سلبی شایعات در فضای مجازی (همراه نمایش کلیپ ویدئویی) به پایان برده شد.

 
خبرنگار: مسعود ایرجی
عکاس: حسین میری
 
   1397/5/30 10:41     
  
تعداد بازدید :  254