کارگاه جمع آوری کمک های مالی در سازمانهای مردم نهاد
به گزارش معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، کارگاه دو روزه کارکنان سازمان های مردم نهاد با عنوان "جمع آوری کمکهای مالی در سازمانهای مردم نهاد"  در روزهای 23 و 24 مرداد 97 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
دراین کارگاه که در راستای توانمند سازی  کارکنان سازمانهای مردم نهاد  برگزار شد . بیش از 30 نفر ازمدیرعاملان و مدیران اجرایی سازمانهای مردم نهاد در حوزه سلامت حضور داشتند.
در ابتدای این نشست دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه ضمن خوشامدگویی ، از ارتباط خوب سازمانهای مردم نهاد با دانشگاه ابراز خرسندی کرد و از اهمیت فعالیت این سازمانها در سطح سلامت مردم گفت . معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است نقش سمن ها را در پیشگیری از بیماریهای جسمی و روحی مهم برشمرد و خاطر نشان کرد که کاهش بیماری و پیشگیری از ان سهم بسزایی درکاهش هزینه های دولت و مردم خواهد داشت .
وی به تشکیل سمن های جدید اشاره کرد و گفت :ما هم در دانشگاه سعی می کنیم با همراهی اعضای هیئت علمی به تشکیل و راه اندازی سمن های سلامت در حوزه های جدید کمک کنیم .ان شاالله دانشگاه و سازمانهای مردم نهاد با همکاری و تعامل خوبی که دارند در سلامت مردم بیش از پیش کوشا باشند .
در ادامه کارگاه رضا درمان مدیر عامل موسسه جامعه فرهنگی و  مدرس کارگاه  ضمن برشمردن مشکلات سمن ها از اهمیت تامین مالی در پیشبرد اهداف سمن ها گفت .وی در این کارگاه روش های مختلف تامین مالی برای سمن ها را توضیح داد . هر یک از نمایندگان سمن ها نیز با طرح سوالاتی به طرح مشکلات خود در حوزه مالی و نحوه رفع ان پرداختند .
رضا درمان با اشاره به این مطلب که هدف ، اشنایی و تغییر نگاه متفاوت نسبت به راههای تامین مالی در یک مجموعه می باشد افزود:  بسیار مهم است که همه ما بتوانیم از چارچوب های موجود خود را خلاص نموده و از جایگاهی جدید و به روشی متفاوت به موضوع درامد زایی در سازمان های مردم نهاد نگاه کنیم .
وی در این کارگاه با طرح موضوعات وابزارهای مختلف جمع اوری کمک مالی دیدگاه تازه ای در عملکرد مالی سازمانها ایجاد کرد .
شایان ذکر است سلسله کارگاههای توانمند سازی سازمانهای مردم نهاد  با عناوین متفاوت توسط اقای رضا درمان و اساتید دیگر ادامه خواهد داشت .

خبرنگار: باقرزاده


   1397/5/27 12:57     
  
تعداد بازدید :  163