چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، چهارمین جلسه  کارگروه سلامت و امنیت غذایی  استان تهران در سال جاری روز دوشنبه بیست و دوم مرداد به ریاست آقای شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار و اعضای کارگروه در محل استانداری تهران تشکیل شد.
دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه با اشاره به پدیده نابهنجار  زباله گردی در تهران از عدم اجرای قانون مدیریت پسماند به شدت انتقاد کرد  و خواستار اصلاح سریعتر وضعیت موجود گردید.
 آقای مهندس شریفی، معاون سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اشتغال بیش از 20 هزار نفر در چرخه جمع آوری و تفکیک و بازیافت زباله که عمده آنان را اتباع بیگانه تشکیل میدهند در خصوص بکارگیری کارگران ایرانی بجای کارگران غیر مجاز اتباع اعلام آمادگی کردند.
آقای ستایش معاون دادگستری کل استان نیز با اشاره به قانون عدم بکارگیری اتباع غیر مجاز و ممنوعیت واگذاری قرارداد ها به غیر گفت در صورت بکارگیری کارگران ایرانی بیش از 20 هزار شغل ایجاد خواهد شد و از آمادگی دادگستری در خصوص کمک به حل معضل زباله گردی و برخورد با کارگاههای غیر مجاز تفکیک زباله در حاشیه تهران خبر داد.
آقای حسن بیگی ریاست کارگروه نیز با اشاره به اهمیت بهداشت و سلامتی بر  انجام وظایف قانونی دستگاههای عضو کارگروه پسماند بخصوص شهرداری در حل این معضل بهداشتی و اجتماعی تاکید نموده و پیگیری تمامی ادارات مرتبط  تا حصول نتیجه و حل مشکلات مطرح شده را وظیفه آنان دانست.
در  این جلسه ساماندهی قربانی دام در ایام عید قربان، موضوع زباله گردی و تفکیک زباله و گزارش سازمان استاندارد در خصوص بررسی آزمایشگاهی  سبزیجات به تفضیل بررسی و مصوب گردید، اداره کل محیط زیست استان ظرف ده روز آینده  نسبت به تشکیل جلسه کارگروه مشترک پسماند و سلامت و امنیت غذایی با حضور اعضا  اقدام و برابر ماده 4 آیین نامه اجرایی مدیریت پسماند مصوبه هیات وزیران 5/5/1384،ماده 8 و 23 نسبت به اجرای قانون  و رفع معضل زباله گردی و تفکیک زباله اقدام گردد.همچنین با توجه به گزارش نگران کننده سازمان استاندارد در خصوص نتایج آزمایشات سبزیجات نمونه گیری شده از مراکز فروش نسبت به تشدید  برخورد با آبیاری مزارع با آبهای غیر متعارف و جلوگیری از این امر اقدام گردد.


   1397/5/24 10:43     
  
تعداد بازدید :  134

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: