جلسه شورای ستاد فعالیت‌های جهادی در دانشگاه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، شورای ستاد فعالیت‌های جهادی ساعت ۱۴ روز سه شنبه 16 مرداد تشکیل جلسه داد.
 در این جلسه که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، دکتر باقرزاده دبیر این شورا ضمن بیان اهمیت اردوهای جهادی از پیگیری معاونت اجتماعی فرهنگی برای تهیه بانک اطلاعات جامع اردوهای جهادی خبرداد و دکتر رهنما ضمن تبیین محدوده تحت پوشش دانشگاه و جمعیت هر یک از این مناطق عنوان  کرد: معاونت بهداشت اطلاعات کاملی از انواع محرومیت‌ها و امکانات موجود در این مناطق را دارد و نیازهای هر یک از این مناطق را به طور کامل احصا کرده است به طوری که این معاونت آمادگی دارد اطلاعات کامل مربوط به این مناطق را به گروهها و کانون های جهادی ارائه دهد در ادامه معاون اجرایی معاونت بهداشت نیاز این مناطق را محدود به بهداشت و درمان ندانست و عنوان کرد پایین بودن سطح سواد و آگاهی ساکنان این مناطق، کمبود مسکن مناسب، آب ، فاضلاب و حمام از مشکلات دیگری است که علاوه بر تأثیرات رفاهی، بر بهداشت و سلامت آنان نیز اثر مستقیم دارد.
 در ادامه جلسه دکتر درگاهی نماینده مرکز بسیج دانشگاه از طرح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بسیج جامعه پزشکی کشور در قالب طرح شهید رهنمون خبر داد و اعلام کرد بسیج دانشگاه علوم پزشکی تهران در طرح مذکور رتبه اول استان را کسب کرده است  که موجب تقدیر اعضا از دست‌اندرکاران این طرح شد.
 ستوده  که به عنوان نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه در این جلسه حضور داشت ضمن ارائه گزارشی از اردوهای جهادی به تشریح و نقد روش ارائه خدمت در اردوهای جهادی پرداخت.  ایشان ضمن تشریح معایب و محاسن روش های ارائه خدمت افزود نتیجه بررسی های ما در بسیج دانشجویی نشان می دهد ارائه خدمات به صورت ویزیت خانه به خانه بهترین روش ارائه خدمت است و هزینه اثربخشی مطلوب تر، امکان پیگیری و بررسی نتایج، ردگیری خدمت گیرندگان، شناسایی دقیق بیماران و بازدید دوره ای را از محاسن این روش برشمرد این نقد و بررسی و ارائه راهکار موجب تقدیر و تشکر دکتر رستمیان و و مورد تحسین دکتر حلبچی و سایر اعضای جلسه قرار گرفت.
 در ادامه این جلسه آقای دکتر حلب چی دکتر صادقیان دکتر رحمانی آقای ایراندوست و خانم لطفیان نکته نظرات خود را در خصوص فعالیت‌های جهادی بیان کردند.
 برگزاری کارگاه های آموزشی برای جهادگران و موافقت با اردوی جهادی بسیج جامعه پزشکی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود .
                   
 
خبرنگار: فصیحی


   1397/5/21 13:25     
  
تعداد بازدید :  160

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: