برگزاری کارگاه بررسی تطبیقی ارتباطات انسانی یا حباب معنوی انسان
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه <<بررسی تطبیقی ارتباطات انسانی یا حباب معنوی انسان>>، ویژه اعضای محترم هیئت‌علمی، با حضور استاد حجت‌الاسلام دکتر علی محمدی، عصر روز چهارشنبه سوم مرداد 1397 در سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
 استاد دکتر علی محمدی که اکنون رئیس دانشکده علوم قرآن دانشگاه تهران است. ابتدا به سوابق علمی خود در خارج و داخل کشور پرداخت و موضوع بحث این جلسه را ماحصل مطالعات خود درزمینه اندیشه دینی و رشته‌های گوناگون ارتباطات، جامعه‌شناسی و روانشناسی ازجمله تحلیل رفتار متقابل و مهارت ارتباطات در زندگی عنوان کرد که ناظر بر بحث‌های گوناگون روانشناسی و جامعه‌شناسی است.
وی به تمایز ارتباطات در انسان و حیوان اشاره کرد و افزود حوزه شناختی انسان، ذهن است که به ذهنیت کارآمد و ناکارآمد تقسیم می‌شود.
 دکتر محمدی سپس به معرفی خصوصیات و قسمت‌های مختلف مغز، دستورات مغز و غده هیپوتالاموس پرداخت و اظهار داشت: برای بحث در خصوص ارتباطات باید به حوزه ذهنیت‌ها توجه نماییم. ایشان در میان بخش‌های مغز لب پیشانی را مهم‌ترین قسمت مغز دانست که دارای 8 کارکرد است و یکی از کارکردهای آن اخلاق است. وی اشاره کرد فرزندان ما 20 نیاز روان‌شناختی دارند که اگر تعدادی از آن‌ها را برآورده نکنیم، آسیب‌پذیر می‌شوند و نتیجه این می‌شود که ذهن فرزندان به‌جای اتصال به لب پیشانی به غده هیپوتالاموس متصل می‌شود.
استاد محمدی همچنین خواستار تجدیدنظر در حوزه ارتباطات شد و در خصوص پیش‌نویس‌های زندگی مهارکننده و سوق‌دهنده، سبک‌های مقابله ناکارآمد کنونی، فرآیند تخلیه و بازسازی ذهن توضیحاتی ارائه داد. در پایان جلسه ایشان به سئوالات شرکت‌کنندگان پاسخ گفتند.
از طریق سایت نور گستر به آدرس  http://norgustar.ir علاقه مندان می توانند کتب استاد حجت‌الاسلام دکتر علی محمدی را تهیه نمایند.
 
 
خبرنگار: محمد مسعود ایرجی


   1397/5/9 09:28     
  
تعداد بازدید :  162