برگزاری جلسه با موضوع بیمه بیماران فاقد هویت در دفتر معاون اجتماعی وزیر بهداشت
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، جلسه ای به درخواست دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور رسیدگی به وضعیت بیماران فاقد هویت و حمایت بیمه ای از آنان در تاریخ 17 تیرماه 97 در سالن جلسات معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد.
 این جلسه با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر، دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از مقامات وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران، اداره بیمه سلامت، شهرداری تهران، استانداری تهران تشکیل شد، از جمله موارد مورد بحث در این جلسه، مشکلاتی که بر سر راه بیمه کردن افراد مجهول الهویه بود صحبت شد که  شامل: کارتن خوابها، برخی بیماران اعصاب و روان، افراد کم توان ذهنی، نوزادان و سالمندان فاقد هویت، بیماران دچار کاهش سطح هوشیاری و ... می باشد.
دکتر ایازی ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری این جلسه به موضوع اعتبارات بیمه سلامت جهت پوشش هزینه های درمانی معتادین اشاره کرد و افزود ما باید به دنبال راهی جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر بوده و منابع لازم را فراهم کنیم.
دکتر رستمیان نیز در بخشی از این نشست به باری که بر دوش بیمارستان ها در خصوص درمان بیماران مجهول الهویه و یافتن مکانی پس از ترخیص برای آنهاست اشاره کرد و خواستار تعیین برنامه ای عملیاتی و اجرایی برای حل این معضل شد و تاکید کرد: بیمارستان ها و علی الخصوص مددکاران اجتماعی به عنوان افراد پیگیر امور این بیماران دچار مشقت و زحمت فراوانی می باشند.
در نهایت مقرر شد کارگروهی با محوریت بیمه بیماران فاقد هویت توسط استانداری تهران برگزار گردیده و نتیجه آن طی 20 روز آینده جهت تصمیم گیری نهایی مشخص شود.
 
خبرنگار: سلطانی


   1397/4/23 11:19     
  
تعداد بازدید :  208