گفت و گو با دکتر مریم محسنی دبیر علمی جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، دبیر علمی سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار ضمن اعلام برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است.
دکتر مریم محسنی  در آستانه برگزاری سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار بیان کرد: این جشنواره در تاریخ  2 مرداد سالجاری و همزمان با ششمین سمپوزیوم خودمراقبتی و آموزش بیمار و مصادف با روز جهانی خودمراقبتی برگزار خواهد شد. 
وی با بیان اینکه در سال های اخیر فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است، افزود: ولی علیرغم ارزش بالای این خدمات و تاثیرفوق العاده آن در کاهش هزینه های نظام سلامت، متاسفانه بسیاری از این تلاش ها به خوبی دیده نشده و در نتیجه باعث دلسردی فعالان این عرصه شده است.
دبیر علمی سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار مهم ترین اهداف برگزاری این گردهم آیی بزرگ علمی را تشویق فعالان این حوزه, ارزش گذاری خدمات ارتقا سلامت, ترویج الگوهای برتر و در نتیجه تسری فرهنگ خود مراقبتی در جامعه بر شمرد.
این متخصص پزشکی اجتماعی درباره گروه های هدف این جشنواره، تصریح کرد:  در سومین سال برگزاری، تمام  مراکز دانشگاهی، بیمارستانها و همینطور شرکت های دانش بنیان،  مراکز تحقیقاتی و سازمانهای مردم نهاد و همچنین هر سازمانی که به نوعی با سلامت مردم در ارتباط است می تواند در جشنواره شرکت کنند.
وی افزود:   مستنداتی را که شرکت کنندگان  به کمیته داوری ارائه می دهند باید به تایید سازمانهای نظارتی مربوطه رسیده باشد و در زمان مقتضی گواهی مربوطه را به دبیرخانه و تیم نظارت بر ارزشیابی تحویل دهند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براینکه  شرکت در جشنواره برای تمام مراکز رایگان است، خاطرنشان کرد: در این جشنواره از برترین ها با اهدای لوح و تندیس تقدیر بعمل خواهد آمد.
ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار 2 مرداد مصادف با روز جهانی خود مراقبتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تالار امام (ره ) برگزار می شود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 66581560 داخلی 139 و یا به سایت www.patient-education.ir  مراجعه فرمایند.
 
خبرنگار: فلاح 
 
   1397/4/3 10:05     
  
تعداد بازدید :  224

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: