نشستی با مدیرعامل موسسه خیریه روشنای امید ایران
به گزارش معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست مشترک مدیرعامل موسسه خیریه روشنای امید ایران با رئیس اداره سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه روز سه‌شنبه 29 خرداد 97 در دفتر موسسه برگزار شد.
این نشست باهدف آشنایی و تعامل دانشگاه با سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت‌محور و در راستای حمایت از نیازمندی‌های ایشان بود، با حضور یاوری مدیرعامل، لطفی کارشناس مددکاری موسسه، باقرزاده رئیس اداره سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه و تعدادی از کارشناسان موسسه برگزار شد. 
 
زهرا یاوری مدیرعامل موسسه روشنای امید ایرانیان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آغاز تعامل با مؤسسات مردم ‌نهاد سلامت، از شرایط و فعالیت‌های موسسه روشنای امید صحبت کرد. یاوری با بیان اینکه انجمن روشنای امید فعالیت خود را از سال 94 آغاز کرده گفت: با وجود سابقه کمی که موسسه روشنای امید ایرانیان دارد ولی وجود کارمندان و اعضای دلسوز و فعال خوشبختانه فعالیت‌های خوب و سازنده‌ای در راستای اهداف موسسه انجام‌شده است. 

وی تأکید کرد: این بنیاد از جوانانی حمایت می‌کند که پس از مستقل شدن از سازمان بهزیستی، همچنان نیازمند کانونی امن و آرامش‌بخش به‌عنوان خانواده هستند. موسسه علاوه بر کسب حمایت‌های بهزیستی، خود نیز در راستای تأمین مسکن، مایحتاج زندگی، اشتغال‌زایی از این جوانان حمایت می‌کند تا در سال‌هایی که در کنار موسسه هستند بتوانند خود را برای شروع یک زندگی خوب در جامعه آماده کنند.
مدیرعامل روشنای امید ایرانیان از دو مرکز نگهداری شبانه‌روزی روشنا که مخصوص دختران 7 تا 18 سال و مرکز خانه امید که مخصوص دختران 18 ساله تا 22 سال است صحبت کرد و افزود: علاوه بر حمایت‌های مادی از این فرزندان، برنامه‌های فرهنگی، تفریحی، روان‌شناختی و کمک به درمان‌های پزشکی ایشان هم از برنامه‌های موسسه است.
یاوری بابیان اینکه حدود 150 نفر از فرزندان تحت حمایت این انجمن هستند خواستار مشارکت در تهیه بسته‌های حمایتی مختلف از طرف معاونت اجتماعی دانشگاه شد.
خانم باقرزاده رئیس اداره سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با تشکر از فعالیت‌های ارزنده این بنیاد، دانشگاه را پتانسیل بالقوه و با لفعل در کمک به سازمان‌های مردم‌نهاد معرفی کرد و گفت: در تلاش هستیم تا با آشنایی با سمن‌ها و دریافت نیازمندی‌های ایشان در حد توان در کنار این مؤسسات مردم‌نهاد قرار بگیریم و سمن‌ها از حداکثر ظرفیت دانشگاه در جهت ارتقاء سلامت جامعه بهره‌مند شوند. وی در خصوص اقدامات درمانی فرزندان تحت پوشش موسسه نیز گفت: ان شاالله با تعامل خوبی که با واحد مددکاری بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه داریم بتوانیم خدمات بهتری بیش‌ازپیش به بیماران نیازمند موسسه ارائه دهیم.

خبرنگار: باقرزاده


   1397/3/30 15:09     
  
تعداد بازدید :  530

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: