برگزاری جلسه در سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران با حضور معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه
وقف سنت حسنه ایست که در دین مبین اسلام به آن اهمیت ویژه‌ای داده شده و موقوفات بسیار زیادی نیز در ایران وجود دارد. افراد نیات خیر خود را معمولا در غالب وقف و موقوفات به عرصه خیر تبدیل می کنند و با توجه به اهمیت وقف در حوزه سلامت، تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند باعث افزایش ثمرات وقف شده و در این حوزه باری از دوش نیازمندان و بیماران بردارد. 
در همین راستا جلسه ای در سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران روز یکشنبه 13 خرداد 97 با حضور معاون اجتماعی فرهنگی سازمان اوقاف و معاون و مدیران اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
در این جلسه چگونگی مشارکت سازمان اوقاف در تکمیل بیمارستان های نیمه کاره، ساخت خوابگاه های دانشجویی مورد نیاز دانشجویان شهرستانی، ساخت و بازسازی مراکز بهداشتی، تعیین تکلیف زمینهای وقفی مربوط به دانشگاه و همچنین کمک به بیماران نیازمند مطرح شد.
پیرو مذاکرات بعمل آمده سازمان اوقاف تامین بخشی از هزینه درمان بیماران را به شرط معرفی از طرف مددکاران اجتماعی مراکز درمانی عهده دار شده و مقرر شد جلسه ای با حضور معاونان دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونان سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شده و در خصوص همکاری های بیشتر و تهیه تفاهم نامه های مشترک تصمیمات لازم گرفته شود. 
 
خبر: سلطانی فرد

   1397/3/28 11:27     
  
تعداد بازدید :  232

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: