برگزاری اولین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سال 97
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی ، اولین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دانشگاه سه شنبه 1 خرداد در محل معاونت اجتماعی فرهنگی با حضور حداکثری اعضاء برگزار شد.
این جلسه  که با خوش آمدگویی و تبریک ماه رمضان توسط دکتر باقرزاده مدیر امور فرهنگی دانشگاه شروع شد، دکتر حسن پور مدیر دفتر بازرسی دانشگاه گزارشی از ارزیابی وضعیت رعایت حقوق شهروندی واحدهای تابعه دانشگاه در شش ماهه دوم سال گذشته ارائه  داد.
مطابق دستور العمل چندگانه حقوق شهروندی وچک لیستها و فرم های از پیش تعیین شده 13 بیمارستان و 7 دانشکده و 3 شبکه بهداشت هرکدام مورد ارزیابی قرار گرفتند  که بین  بیمارستان ها فارابی بیشترین و بیمارستان بهرامی کمترین امتیاز و دربین دانشکده ها،  دانشکده پرستاری بیشترین ودانشکده دندانپزشکی کمترین امتیاز را آوردند، همچنین از بین سه شبکه بهداشت به ترتیب شبکه بهداشت های  ری، جنوب و اسلامشهر امتیاز های نزدیک به هم  را کسب کردند.
طبق گزارش دکتر حسن پورهر چند ان ارزیابی ها نشان می دهد که بیمارستان مرکز طبی و شبکه بهداشت ری و دانشکده طب سنتی بیشترین پیشرفت را داشته اند اما همه واحدها در این ارزیابی روند رو به رشدی داشته  وامتیازهای حاصله از بازرسی ها قابل قبول و رضایت بخش است، دلیل این امر، آگاهی و حساسیت مدیران تابعه وپیگیر بودن و نهایتا حس رقابتی به وجود آمده دربین  واحدها بوده است.
در ادامه مدیر دفتر بازرسی دانشگاه گفت: واحدهای برتر و همچنین دو  معاونت دانشجویی و غذا و دارو که به صورت داوطلب در این ارزیابی ها شرکت کردند هردو امتیاز بالای 90 درصد را کسب کرده و شایسته تقدیر هستند.
در پایان دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه ضمن تقدیر ازاعضاء  ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به اهمیت اینگونه ستادها اشاره کرد و گفت: چنانچه مواردی نیاز به پیگیری ازطریق هیات رئیسه ، وزارتخانه و یا استانداری دارد معاونت اجتماعی فرهنگی آمادگی خود را برای همکاری های لازم در این موارد اعلام می نماید.
 


خبرنگار: اشتیاقی
عکاس: میری
   1397/3/5 15:03     
  
تعداد بازدید :  334