یک روز با موسسه خیریه نیکوکاران شریف

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، این طرح با کمک موسسه خیریه نیکوکاران شریف در روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه سال 97 با همکاری برخی از همکاران داوطلب یونیسف و معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران جهت برنامه یک روزه  ارائه خدمات مشاوره ای و بهداشتی بازدید از مناطق  12 و 19 شهرداری تهران اجرا شد.
موسسه خیریه نیکوکاران شریف در سال 1392 توسط خانم دکتر شیوامحمدی نیک با شعار "از حمایت تا توانمندسازی "باهدف کمک به مردم نیازمند تاسیس شد .
در ابتدای روز به موسسه آموزش پرتو که زیر نظر شهرداری منطقه 19 به سرپرستی یکی از خیرین بزرگوار اداره می شود سر زدیم .مکانی آموزشی که کودکان کار در آن به کسب تحصیل و سواد آموزشی مشغولند کودکانی که پس از پایان ساعات آموزشی خود،  به دلیل داشتن خانواده های بد سرپرست و یا حتی نداشتن خانواده مجبور به کار و دوره گردی در خیابان های شهر تهران هستند.
کودکانی که با توجه به شرایط محیط کاری خود می توانند تحت تاثیر خیلی از آسیب های اجتماعی قرار بگیرند، آموزش هایی از قبیل آگاهی در زمینه رفتار های پرخطر و آلودگی سرنگ های خونی و نحوه ورود میکروب ها به بدن به زبان ساده به کودکان داده شد.
در ادامه از برخی از کودکان به پیشنهاد مسئول موسسه و با توجه به شرایط خاص زندگی ایشان تست (اچ ای وی )گرفته شد که خوشبختانه جواب تست همگی منفی بوده و به این ویروس خطرناک آلوده نشده بودند.
پس از آن تیم تشکیل شده راهی محله هرندی در منطقه 12 شهرداری تهران شدند و ضمن دادن آموزش ها و آگاهی های لازم از برخی از ساکنین منطقه تست قند خون فشار خون و ایدز گرفته شد.
پس از یک استراحت کوتاه مجدد تیم راهی محله های بلوار کشاورز و میدان ولیعصر و میدان ونک شدند و به مردم، مشاوره های تغذیه ای و روانشناسی لازم را ارائه دادند.
امید است با توجه به تعدد موسسات خیریه در سطح شهر تهران و ظرفیت بالای مشارکت های مردمی در حوزه سلامت بخصوص پیشگیری از بیماری های واگیردار بتوانیم با کمک این عزیزان ضمن ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه شاهد کاهش بار بیماری های عفونی از قبیل ایدز و هپاتیت باشیم.         
 
خبرنگار:  سعادت - معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران


   1397/2/29 15:05     
  
تعداد بازدید :  382