برگزاری اولین جلسه آموزش مداحان دانشگاه در سال 97

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، کلاس آموزش مناجات خوانی مداحان دانشگاه روزسه شنبه 25 اردیبهشت در  سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه  برگزار شد.
محمود اشتیاقی در ابتدا ضمن فرارسیدن ماه مبارک رمضان  از مداحان خواست تمرین خود را در مورد دعا ومناجات  خوانی بیشتر کنند، همچنین افزود: خوب است مداحان هرچه بیشتر صدا، معلومات و توانائی های خود را در خصوص دعا و مناجات خوانی بالا ببرند  و ادعیه و تعقیبات و دعاهای مخصوص این ماه را با صوتی زیبا و دلنشین اجرا کنند.
ایشان برای آشنایی بهتر حضار، با مقدمه خوانی از دعا و مناجات، از مداحان دعوت کرد  تا هرکدام مشغول به خواندن و تمرین شوند. و پس از خواندن هریک، ایشان و سایر مداحان نکات مثبت و منفی را مطرح و راهنمایی های لازم برای خواندن دعا و مناجات دلنشین تر و گیراتر را  ارائه کردند.
وی درادامه نکاتی را در خصوص خواندن دعا مثل صحیح خواندن،استفاده از لحنی لطیف و ملایم، عدم خواندن روضه طولانی و همچنین عدم حذف و اضافه و تکرار بیش از حد عبارات، مطالبی را بیان کرد.  در پایان منصور عرب  ازمرکز طبی کودکان  و امیرحسین سلطانی که هردو از شعرا و مداحان خوب استان تهران هستند، شعرهای خود را در خصوص ماه مبارک رمضان خوانده و مداحان یادداشت کردند.
 

خبرنگار: محمود اشتیاقی


   1397/2/29 10:01     
  
تعداد بازدید :  189

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: