برگزاری سومین جلسه‌ی شورای راهبردی پروژه تکامل دوران اولیه کودکی ECD
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه شورای راهبردی با عنوان  طرح توانمندسازی جامعه و همکاری بین بخشی  Early Childhood Development  سه شنبه  25 اردیبهشت‌ 97 در دفتر  فرمانداری اسلامشهر، با حضور مهندس حقیقی فرمانداری اسلامشهر، دکتر ملک افضلی مشاور ارشد معاون اجتماعی فرهنگی و دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از مسئولان و مدیران این واحد ها برگزار شد.
 این جلسه با هدف توانمندسازی جامعه، همکاری بین بخشی، استفاده از روش های علمی و در نهایت به دست آوردن شاخص های ارزیابی و هدف غایی ارتقای رشد و تکامل کودکان آینده ساز تشکیل شد.
مهندس حقیقی فرماندار اسلامشهر گفت: آموزش خانواده ها و افرادی که با کودکان سروکار دارند باید مورد توجه قرار گیرد و شهرستان اسلامشهر آمادگی هر نوع همکاری از قبیل قرار دادن نیروی انسانی در اجرای این طرح را دارد. 
معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جنس این طرح براین منوال است که پیشگیری بیماری هایی همچون تالاسمی و هیپوتیروئیدی کار بزرگی بوده که اکنون درجامعه این بیماری ها کنترل شده است، ضمنا سواد سلامت خانواده و همکاری سمن ها و سایر سازمان ها نقش مهمی در حفظ و ارتقاء سلامت جامعه برعهده دارد. 
 در ادامه دکتر توکلی کیا مدیر این پروژه، گزارش کلی از ابتدای طرح تا کنون ارائه داد که شامل: هماهنگی جلسات در معاونت های اجتماعی و بهداشت و استفاده از جلسات فرمانداری و بخشداری اسلامشهر، کلاس های آموزشی رابطین سلامت و آموزش پرکردن پرسشنامه و نحوه برقراری ارتباط با خانواده ها و مادران می باشد.
دکتر ربانی رئیس مرکز طبی کودکان افزود: احساس رضایتمندی از اجرای طرح و همکاری بین واحدها باعث ایجاد انرژی می شود و ایشان پیشنهاد ایجاد یک مرکز تحقیقاتی درمانی اطفال در اسلامشهر را داد.
 
 
گزارش : اسلامی نیا
عکاس: بیاتی
 
   1397/2/26 15:17     
  
تعداد بازدید :  242